Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Kandil'i vuracak silah bulunamadı"

24.09.2009 12:32
Osman Öcalan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Kandil'i vuracak silah bulunamadı" diyen Öcalan Show Haber ekibine verdiği röportajda, bu terörist ininin özelliklerini anlattı.
PKK'nın sözde kalesi Kandil Dağı'nı ziyaret eden Show Haber ekibi Osman Öcalan'la görüştü. Kandil'i kuran ve PKK'ya korunaklı sığınaklar hazırlayan Osman Öcalan, Kandil'deki mağaraların nasıl oluşturulduğunu anlattı. Kandil'i vuracak silahın henüz geliştirilemediğini iddia eden Öcalan peşmergelerle ilgili de "Peşmergelerde zaman zaman çatışmışlardır ama en nihayetinde onlarda kürttür, göz yumarlar" dedi.

İşte insanı hayrete düşüren ve kalleş terörün nerelerden beslendiğini anlatan o çarpıcı açıklamalardan bazı bölümler;

Osman Öcalan: Bizim açımızndan Kandil'in önemli bir savunma merkezi haline gelebileceğini ifade ettim. Bu teklif Öcalan tarafından doğru bulundu. O dönemde maddi olanaklar tanıyarak, Kandil'i bir savunma merkezi haline getirmemizi talimat haline getirdi. Uçaklarında bombalama yaptığı merkezler zaten burada bulunuyor.

TAMAMEN KANDİL'E ÇEKİLDİK"

O.Ö: Ne zaman ki Öcalan yakalandı, Türkiye'ye getirildi muhtemel bir askeri saldırıya karşı tüm güçlerimizi Kandil'e çektik.

Ben dağdan indikten sonra buradaki yapıyı azalttılar. Dağda şu an 500 civarı var. Yapı da sabit değildir, hareketlidir. Yani herhangi bir alanı uzun süre kullanmıyorlar.

MAĞARALAR PATLAYICIYLA YAPILMIŞ

Her bir mağara için binlerce kilo TNT kullanıldı. Aylarca bu bölümler için çalışma yapılmıştır. Öyle mağaralar var ki diyelim üç kapılıdır. Herbir kapısı 15 metreden sonra mağaraya girilir. Mağaralara da 400 kişi rahatlıkla barınabilir.

UÇAKLAR HİÇBİR ZARAR VERMEMİŞ

Hava hareketlerinin başarılı olmasının imkanı yok. Sadece psikolojik olarak sınırlı bir etkide bulunur. Bizim Kandil'de inşa ettiğimiz mağaralar, 3 bin insan barınabilir ve o mağaralara etki edebilecek bir silah bulunamamıştır. Mağaraya 15 metrelik bir yoldan sonra ancak girebiliyorsun. Mağaraların boyu en azından 20 metre. Yani 20 metre yoksa oraya mağara yapamassın. Kimisi 100 metre, kimisi 300 metre kaya var onun altına yapıyorsun. O nedenle ne ağzından ne üstünden hiçbir silah içeriye ulaşamaz.

"ONLAR DA KÜRT BİR YERE KADAR"

Peşmergelerde nihayetinde Kürttür! Bir noktaya kadar önlem alır ve sonra bırakırlar onlarda. Zaman zaman çatışmışlardır ama en nihayetinde Kürttür onlarda, göz yumarlar.
Bu haber toplam 1156 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri