Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kapatılmadı, ceza aldı

30 Temmuz 2008 / 19:23
Anayasa Mahkemesi kararı açıkladı. Karar dünya medyasına da flaş oldu. AK Parti'nin kapatılmadığı, mali ceza aldığı yazıldı.
Uluslararası ajanslar ve medya kuruluşları, AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davanın neticesini dünyaya flaş haber olarak duyurdu.

Reuters ajansı, flaş cümlesinde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, mahkemenin AK Parti'ye "mali ceza" verdiğini açıkladığını duyurdu.

Ajans, kararın, "demokratik olarak seçilmiş bir partinin kapatılabileceği korkuları yüzünden mali piyasaları yıpratan, aylardır süren siyasi belirsizliği" gidermesinin beklendiği yorumunu yaptı.

Amerikan Associated Press ajansı da flaşında Anayasa Mahkemesinin iktidar partisinin kapatılmayacağını açıkladığını bildirdi.

Fransız haber ajansı AFP ise "Mahkemenin, AK Parti'nin kapatılması yönündeki kararı reddettiği" ifadesini kullandı.

BBC'nin internet sitesinde de açıklama son dakika haberi olarak duyuruldu.

Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından CNN International, Anayasa Mahkemesinin AK Parti'nin kapatılması yönünde açılan dava ile ilgili kararın okunuşunu bir süre Ankara'dan canlı yayınla verdi.

Anayasa Mahkemesinin kararını son dakika haber olarak veren CNN International, "Anayasa Mahkemesi partiyi kapatmadı, mali ceza verdi" ifadesini kullandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri