Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karabulut'u isyan ettiren uygulama

17.09.2009 18:04
Münevver Karabulut'un ailesi Cem Garipoğlu'nun yakalanmasının ardından konuştu. Baba Karabulut: Cem 17 değil, 19 yaşında
Anne, "Hala içimiz tam olarak rahat değil. Suçlu cezasını aldığında biz kendimizi daha rahat hissedeceğiz" dedi. Baba Süreyya Karabulut da, "Ey Allah'ın kulları kimi kandırıyorsunuz? 19 yaşındaki çocuk nasıl çocuk mahkemesine çıkartılıyor?" diye tepki gösterdi.

Ceza kanunu hükümlerine göre Cem Garipoğlu'nun alabileceği en ağır ceza 24 yılı geçemiyor.

Garipoğlu'na 18 den küçük yaştaki kişileri bağlayan kanun maddesi hükümleri uygulanacak.

Buna göre Garipoğlu, "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını" öngören suçtan suçlu bulunursa bu ceza en az 18 en çok 24 yıl olarak uygulanacak.

Mahkeme, Cem Garipoğlu'nun işlediği suçun karşılığının "müebbet hapis cezası" olduğuna hükmederse bu ceza yine 18 yaşından küçüklere uygulanan yasaya göre verilecek ve bunun karşılığı ise en az 12 en çok 15 yıl olacak. Bugün adliyeye sevk edilmesi beklenen Cem Garipoğlu'nun sorgulama ve soruşturması da yine 18 yaşından küçük şüphelileri kapsayan yasa hükümlerine göre olacak.

Başı kesilerek öldürüldükten sonra cesedi İstanbul Etiler'deki bir çöp konteynerinde bulunan Münevver Karabulut cinayetinin firari katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 gün sonra, avukatı tarafından Bahçelievler'de Emniyet'e teslim edildi.

Garipoğlu, ilk açıklamasında, "Hiç yurtdışına çıkmadım. İstanbul'a 3-4 saatlik mesafedeki bahçeli bir evde tek başıma kaldım" dedi.

Garipoğlu, tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildilen Garipoğlu'nun Sultanahmet Adliyesi'ne götürülmesi bekleniyor.

18 yaşın altındaki Cem Garipoğlu, 3 saat kaldığı ve ifade vermediği Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'nden Gülhane Çocuk Mahkemesi'ne götürüldü.

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri