Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayalçın, Genel Başkanlığı bıraktı

24 Kasım 2008 / 17:21
Yerel seçimlere CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılacak olan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, partisinden resmen istifa etti.

Karayalçın, bir süre önce TÜRMOB Genel Başkanlığına seçilen Masum Türker'i ziyaret ederek, başarı dileklerini sundu.

Murat Karayalçın, Türker'e, partisinin, yerel yönetimlerin finansmanının bedeli karşılığında TÜRMOB'un belirleyeceği bir kuruluş tarafından denetlenmesine ilişkin proje hakkında da bilgi verdi.

Masum Türker de Karayalçın'a, ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, TÜRMOB'un çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türker, küresel krizden çıkış yolları hakkında ciddi bir çalışma yaptıklarını ve bu çalışmayı hükümete sunmak istediklerini anlattı.

Siyasetin, yerel yönetimlerin ve devletin denetiminde TÜRMOB'un üstlenebileceği görevler olduğunu ve buna yönelik projeler hazırladıklarını aktaran Türker, Karayalçın'a, “Sizin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmanız çağdaş, demokrat herkes için sevindiricidir” dedi.

'BUGÜN İTİBARİYLE AYRILIYORUM'

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına adaylığı sürecine ilişkin soruyu “Bugün itibariyle SHP Genel Başkanlığından ayrılıyorum” şeklinde yanıtladı.

Karayalçın, CHP'ye ne zaman geçeceğine yönelik soru üzerine, sürecin başladığını ve önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendisini canlı yayında tartışmaya davet etmesinin hatırlatılması üzerine, Karayalçın, “Ben 2004'te bu tartışmanın olmasını istemiştim ama Sayın Gökçek tercih etmemişti. Herhalde bir bildiği vardır. Bunu değerlendirmek lazım” karşılığını verdi.

(ANKA)

Kaynak:
Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri