Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayalçın Açık Konuştu

24 Eylül 2008 / 14:57
SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın yerel seçimlerde herhangi bir siyasi parti ile işbirliği yapıp yapmayacakları konusunda açık konuştu.
SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, "Bizim partimizde, kimin nereye aday olacağını örgütümüz belirler" dedi.

SHP'nin yerel seçimler için tüm teşkilatıyla kapsamlı bir hazırlık içinde olduğunu anlatan Karayalçın, "Bizim partimizde, kimin nereye aday olacağını örgütümüz belirler. Genel Başkan olarak benden başlayarak en kıdemsiz üyemize kadar herkes her göreve talip olabilir. Ancak kimin nereye aday olacağına Parti Meclisi'nde (PM) karar verilir" dedi.

Yerel seçimlerde herhangi bir siyasi parti ile işbirliği konusunda temasları olmadığını kaydeden Karayalçın, şöyle konuştu:

"SHP olarak biz, 2002, 2004 ve 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ittifak için çok çaba harcadık. Hatta 22 Temmuz 2007 seçimlerinde büyük uğraşlarım oldu. Ama CHP ve DSP seçime ikili olarak girdiler ve başarısız oldular. Bu üç seçimdeki girişimlerin ardından, küskünlük ya da kırgınlıktan dolayı değil, sonuç alamadığımızı dikkate alarak, benim veya SHP'nin bu doğrultuda bir girişimimiz olmayacak. Bizim girişimimiz yok, bu anlamda herhangi bir partiden bize dönük resmi bir temas da yok."

Yerel yönetim seçimlerinin, adayların ötesinde seçmene sunulacak programlar açısından da önemli olduğunu vurgulayan Karayalçın, SHP'nin bu kapsamda hazırladığı ve "Yerel Yaşam" adını verdiği programı vatandaşlara tanıttığını söyledi. Programın özel idareleri, belediyeleri ve muhtarları kapsadığını belirten Karayalçın, ayrıca TBMM ve hükümetin bu birimlerin çalışmalarına katkıda bulunmasına yönelik önerileri de içerdiğini kaydetti.
Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri