Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayalçın şaşırttı

16 Ekim 2008 / 11:24
CHP'den sürpriz ve bir o kadar şaşırtan proje. Karayalçın'ın önerisine Deniz Baykal da sıcak baktı.
Ankara'dan aday olması beklenen Murat Karayalçın, seçilirse yoksullara nitelikli kömür ve gıda paketi yardımı yapacak.

Karayılçın Gökçek'i kendi sözleriyle vurdu. Gökçek'in AK Parti'ye katılmadan önce Erdoğan'ın başarılı olamayacağına dair sözlerini gündeme getirdi.

NTV'nin canlı yayınına ktılan SHP lideri Karayalçın, Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı.

SHP'DEN AYRILIP CHP'YE GEÇECEK

7 yıldan fazla genel başkanlık yapamıyorum. 2009 yılında genel başkanlıktan ayrılıyorum. Bir yanda tüzük var diğer yanda seçim yasaları var. Arkadaşlarım benim SHP'den ayrılmam gerektiğini söylüyor. Mevuat neyi gerektiriyorsa onu yapıyorum.

GÖKÇEK'İN ERDOĞAN BAŞARILI OLAMAZ SÖZÜ

Arşivleri tarayan birisi değilim. Siyasette hafiyeliğimi onaylamıyorum. AK Parti'nin kuruluş yıllarında Gökçek'in söyledikleri ortada. O dönemde Gökçek, sayın Erdoğan'ın başarılı olamayacağını söylemişti. 15 yılık başarısız dönemini gizlemek için açıklamalarda bulunuyor.

PARAN PULUN VARSA TÜNEL KAZI

Devletin tekliğine ulusun bütünlüğünü inanan herkesle oturur konuşuruz. Git doğalgazı kurtar, paran pulun varsa birkaç metre tünel inşaatı kazı. Ankaranın kirli sularını temizlemelidir. Böyle bir birlikteliği beklemiyordu. Bunun telaşını görüyorum.

GÖÇKEK'İN HAZİNEYE BORCU 4 MİLYAR DOLAR

Ulaşımı alt geçitle çözülemeyeceğine inanıyorum. Becerikli yönetim varsa sorular çözülür. Metro kredisi dünyada en kolay bulunan kredidir. İstanbul belediyesi Hazine garantisi bulmadan kredi buldu. Gökçek ise 4 milyar dolarlık hazineye borcu bulunmakta.

YOKSULLARA KÖMÜR YARDIMI VE GIDA PAKETİ

İstihdam projelerimiz olacak. Havayı kirleten kaçak linyit kömürü dağıtmayacağız. Nitelikli kömür yardımı verilmesi ve gıda paketinin yardım olarak verilmesi söz konusu olacak. 2 kilo tuz vermenin ya da salça vermenin anlamı yok.

ZEVKLE UYGULAYACAĞIM PROJE

Deniz bey kömür yardımını yoksullara gıda yardımını ilgiyle karşıladı, dinledi. Sosyal demokratlar olarak kent yoksulunu ortadan kaldırmak benim zevkle uygulayacağım projelerden olacak.
Kaynak:
Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri