Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevgilisi Van'da yakalandı!

27.11.2010 11:57
Van'da tedavi görürken yakalanan PKK'nın medya sorumlusu Cihan Asi'nin, Murat Karayılan'ın sevglisi olduğu iddia edldi.

Van'da tedavi görürken yakalanan PKK'nın medya sorumlusu "Beritan" kod adlı Cihan Asi, 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Murat Karayılan'ın sevgilisi olduğu öne sürülen Asi'yi lüks cipiyle hastaneye taşıyan Yüksekovalı vergi rekortmeni işadamı da 6 yıl 3 ay ceza aldı.

ZAP'TA TİM KOMUTANI OLDU
Mardin nüfusuna kayıtlı PKK'lı Cihan Asi (29), Eylül 1999'da örgüte katılarak Zap adlı kampta siyasi ve silahlı eğitim aldı. "Beritan" kodlı Asi, örgüt içerisinde kısa sürede önemli görevlere yükseldi. Zap'ta tim komutanı olduktan sonra örgütün ana merkezi Kandil'e geçti.

KARAYILAN'IN SEVGİLİSİ
Asi'nin hızlı yükselişi burada da devam etti. Örgütün Kandil'deki bir numaralı ismi Murat Karayılan'la yakın ilişki içine girdi. Örgütün internet siteleri ile ROJ TV'de Karayılan'la yanyana görüntüleri çıkan Asi'nin Karayılan'ın sevgilisi olduğu, istihbarat raporları ve terörist ifadelerine yansıdı.KANSER TEŞHİSİ KONDU
Örgütün Propaganda ve Medya Sorumlusu olan Asi'ye geçen yıl kanser teşhisi konuldu. Asi, Eylül 2009'da kaçak yollardan Türkiye'ye giriş yaptı. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde daha önce vergi rekortmenleri arasında yer alan İ.A.'nın evine giden Asi'ye işadamının kardeşine ait sahte kimlik verildi.

LÜKS CİPLE HASTANEYE
Asi, İ.A.'nın kullandığı lüks ciple Van'a giderek özel bir hastanede tedavi görmeye başladı. Bir ihbar üzerine otoparktaki lüks cipte yakalanan Asi hakkında Van Özel Yetkili 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Ağırlaştırılmış müebbet hapis" istemiyle dava açıldı.

19 YIL HAPİS
Asi, toplam 19 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. İşadamı İ.A. ise, sürece zorla dahil edildiğini savunarak, "İsteyerek yapsaydım, yanımda çalışan 200 elemanım var, onlardan birine yaptırırdım. Baskı ve tehdit altındaydım. Ailemi düşünerek bunu istemeyerek yaptım" dedi. Mahkeme İ.A.'ya 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. İ.A.'nın lüks cipine ise el konuldu.


Bu haber toplam 11696 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri