Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayılan'a bilgi sızdırdım

07 Aralık 2008 / 09:57
Diyarbakır'da yakalanan 19 yaşındaki hacker R.Ç. Murat Karayılan'a bilgi gönderdiğini kabul etti ve özel bilgileri nasıl haclediğini anlattı.
Diyarbakır'da yakalanan hacker R.Ç.'nin (19) derlediği özel bilgileri terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan'a gönderdiği belirlendi.

Diyarbakır'ın Suriçi ilçesindeki Bit Pazarı çevresinde 9 Kasım'da çalıntı mal satanlara yönelik operasyon yapan polis, yolda yürüyen R.Ç.'yi durdurup kimlik kontrolü yaptı. R.Ç., çelişkili ifadeleri üzerine gözaltına alındı.

Ali Gaffar Okkan Lisesi'nden mezun olduktan sonra kendi imkanlarıyla program ve bilgisayar kullanmayı öğrenen R.Ç., ifadesinde, bilgileri terör örgütüne gönderdiğini itiraf etti. Güvenlik açığı olan, kullanıcısı ve üye sayısı çok sitelere kendi geliştirdiği 'Poison İVY' isimli virüsü yerleştirdiğini belirten R.Ç., bilgileri nasıl elde ettiğini şöyle anlattı:

"Virüsler aracılığıyla bu siteleri ziyaret edenlerin bilgisayarlarına ulaşarak kullanıcı konumuna geçiyorum, işime yarayan bilgileri kendime aktarıyorum. Özel bilgilere ulaştığımı lise arkadaşım H.T.'ye anlattım. O da Z.Y.'ye söylemiş. Bu şahıs bilgilerin işine yarayacağını belirterek biriktirmemi istedi. Bir gün beni aradı ve H.T.'nin Ankara'da yakalandığını bildirdi. Bu bilgilerle yurtdışına çıkacağımızı söyledi. Daha sonra yine arayıp Fransa'da olduğunu, bilgileri almak için yanıma bir arkadaşını göndereceğini aktardı. Sonra isminin Baver olduğunu söyleyen biri geldi, hazırladığım bilgileri verdim.

Bir yıl sonra H.T.'nin eniştesi geçici öğretmen M.K. yanıma gelerek elde ettiğim bilgileri istedi. Bana bir dizüstü bilgisayar getirmesini istedim. Bilgisayarı getirdikten sonra hazırladığım bilgileri verdim. Bir hafta sonra, bilgileri Murat Karayılan'a ulaştırdığını ve bana teşekkür ettiğini söyledi." R.Ç.'nin işyeri ve evinde ele geçirilen 22 hard disk, 2 laptop bilgisayar, 1 kamera hard diski, 85 disket, 32 MB'lik hafıza kartı, 2 DVD'nin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Teknik Büro Amirliği'nde incelemesi devam ediyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri