Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kardeş Kentimiz Gazze

09 Ocak 2009 / 17:44
Çankaya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi'nin 295. oturumunda CHP ve AK Parti'li üyelerin ortaklaşa verdiği önerge ile Gazze'yi kardeş kent ilan ettiler
Çankaya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi'nin 295. oturumunda CHP ve AK Parti'li üyelerin ortaklaşa verdiği önerge ile ''günlerdir ateş altında olan Gazze Kenti'nin kardeş kent ilan edilmesi'' gündeme alındı.

Ortak bir metne imza atan üyeler, İsrail saldırılarını kınarken ''Özgür Filistin için, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduklarını'' bildirdiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ''Filistin halkı ile gönül bağını göstermek ve yaşadıkları acıya ortak olmak için Gazze'yi kardeş kent ilan ettiklerini'' belirterek, ''Bu saldırılar derhal durdurulmalı, Gazze kuşatması ortadan kaldırılmalıdır. Tüm dünyayı bu insanlık dışı vahşete karşı tepki vermeye çağırıyoruz'' dedi.

Hazırlanan ortak metinde şunlar kaydedildi:

''Bugün Orta Doğu kan çanağına dönüşmüşse bu İsrail'in bütün bir dünyayı hiçe sayarak sadece emperyalist güçlerin desteği ve şımarıklığı ile hareket etmesinden ileri gelmektedir.

Yılbaşının eli kulağındayken İsrail'in Hamas ile ateşkesi sona ermesini bahane ederek Gazze'deki çoluk çocuk, kadın genç, ihtiyar demeden masum sivilleri bilerek hedef alması aslında dünya için utanç vesilesi İsrail içinse mutlak bir zavallılık ve yalnızlıktır. Hiç kimse ebedi iktidarını, haksızca ve orantısız güç kullanımıyla elde edemez.''

Metinde, Çankaya Belediyesi Meclisi'nde ''İsrail'in her türlü ahlak ve vicdandan uzak saldırısının kınandığı'' belirtilerek, Gazze ile kardeş kent olmak için gerekli diplomatik girişimlerin başlatıldığı bildirildi.


AA

Kaynak:
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri