Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İNGİLİZ KÜSTAHLIĞI

06.04.2009 01:42
İngiltere'de hükümet tarafından desteklenen bir Hristiyan vakfının çıkardığı dergide, başörtüsü takan bir Müslüman kız çocuğu terörist diye göstermesi tepkilere yol açtı.
Bazı milletvekilleri 8-12 yaş grubuna hitap eden derginin çocuklara İslamofobi aşıladığını belirtti. Bazı Hıristiyan kuruluşları da çocuklara yanlış mesajlar verildiğini belirterek tepkilerini gösterdi.

Dini bir vakıf tarafından yayınlanan dergide yer alan bir karikatürde boynunda haç bulunan bir çocuk, yanındaki arkadaşına başörtülü Müslüman kızı parmağıyla göstererek, 'o bir terörist' diyor. Çocuk daha sonra Müslüman kıza bağırarak, "Hey, ismini bilmiyorum ama, söyle bakim başörtüsünün altında ne saklıyorsun" diye tepki gösteriyor. Müslüman kız ise tepkisini şöyle gösteriyor: "Senin taktığın haç neyi temsil ediyorsa, benim başörtüm de aynı şeyi temsil ediyor" diye karşılık veriyor.

Klic adlı dergiyi çıkan vakfın 2007 ve 2008 yıllarında hükümetten 100 bin sterlin destek aldığı, 2009'a ise şu ana kadar 80 bin sterlin yardım aldığı ortaya çıktı.
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri