Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kariyer yerine İslamiyet

06.09.2009 00:39
Avrupa'nın ünlü yıldızlarından biri olmaya doğru giderken inancı uğruna kariyerini ikinci plana atarak Türkiye'ye gelen fririk yıldızı Uğur büyük şok yaşıyor.
Taha Dağlı'nın ropörtajı

Avrupa'nın ünlü futbol yıldızlarından biri olmaya doğru giderken; inancı uğruna kariyerini ikinci plana itti. Hollanda'da oynarken bir çok takımın transfer listesine giren uğur yıldırım; çocuklarına islam dinini öğretebilmek için türkiye'yi tercih etti. Ancak Türkiye'de beklemediği bir durumla karşılaştı.

Gurbetçi futbolcu; taha dağlı'ya çarpıcı açıklamalar yaptı.

Uğur Yıldırım...Türkiye onu Hollanda'da oynarken attığı muhteşem frikikleri ile tanıyor...
Sadece Türkiye'de değil; 2006 Dünya Frikik Şampiyonasında birinci olduğu için frikikleri dünya çapında da biliniyor...
Uğur Yıldırım Hollanda'nın Heerenven takımında oynuyor ve şöhret basamaklarını birer birer çıktı. Ünlü takımlardan peş peşe teklifler alırken; bir anda hiç hesapta olmayan bir transfer gerçekleştirdi...Avrupa'yı bırakıp; Türkiye'ye Gaziantepspor'a imza attı. Uğur Yıldırım, "Benim Türkiye’ye gelme nedenim, 2 kızım bir oğlum var, eşim yabancı, ben çocuklarımı 2 saat görebiliyordum, onlara dinimizi öğretemiyordum." dedi.

Eşi Hollandalı olan ve İslamiyetle şereflenen Uğur'un 3 de çocuk var. "Allah bana ahiret günü futbolu sormayacak" diyen Uğur, çocukların islam dinini öğrenmeleri için kariyerini elinin tersiyle itti ve Türkiye'ye geldi. İlk teklif yapan takım Gaziantepspor'a hiç düşünmeden imzayı attı.

Uğur kariyer yerine çocuklarına islamı öğretmeyi tercih etti...Bunun nedeni de Uğur Hollanda'yı bırakıp, Türkiye'ye geldi...Kariyerini ikinci plana attı...Gerçekten de öyle oldu şimdi Kasımpaşaspor'da oynuyor...Oysa Hollanda'da kalsaydı daha iyi yerlerde olacaktı. O bunun hesabını yapmıyor bile. Ama anlamakta zorlandığı bir konu var...

Kaynak:
Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri