Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zayıfsız karne 15, takdirname 25 TL

30.01.2010 15:56
Sahtecilik sınır tanımıyor. Para, pasaport ve evrak sahteciliğinden sonra karne sahteciliği de literatüre girdi.

Sahtecilik sınır tanımıyor. Para, pasaport ve evrak sahteciliğinden sonra karne sahteciliği de literatüre girdi. Batman'da başarısız öğrencilere sahte karne sağlayan bir çete ortaya çıkarıldı.

İlginç sahtecilik Batman'da öğrenim gören bazı lise öğrencilerinin velilerinin okul yönetimlerine ve polise yaptığı ihbarla deşifre oldu. Çocuklarının ilk yarı karnelerini alan bazı veliler hiç beklemedikleri bir manzara ile karşı karşıya kaldı. Çocuklarının okuldaki başarı durumunu bilen veliler, kendilerine başarılı bir karne veya karneyle birlikte takdir ve teşekkür belgeleri uzatılınca şaşkına döndü. Batmanlı bazı veliler soluğu okul yönetiminde ve okul yönetimi de poliste aldı. Yapılan ilk incelemede karne ve başarı belgelerinin sahte olduğu anlaşıldı. Ardından Batman Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

Batman Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında Batman şehir merkezinde faaliyet gösteren 5 internet kafe ile 1 kırtasiyenin öğrencilere karne başı 15 TL, takdirname ve teşekkür için de 25 TL'ye bu belgeleri sağladıkları anlaşıldı. Olayla ilgili Salih Ç., Özden K. ve Ersin T. adlı kişiler gözaltına alındı. İnternet kafe ve kırtasiyede yapılan aramalarda hazır halde karne ve başarı belgeleri bulundu. Olayla ilgili il milli eğitim müdürlüğünün de soruşturma başlattığı öğrenildi. Gözaltına alınan zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis yetkilileri kaç öğrencinin sahte belge aldığı yönündeki çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. SEDAT GÜNEÇ

Bu haber toplam 5202 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri