Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kasırga savunması

07 Ağustos 2008 / 15:49
Ergenekon'un iki Orgenerali'yle ilişkisi tespit edilen Cemil Çiçek döneminin yıldız ismi Müsteşar Fahri Kasırga, açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek döneminde müsteşarlık görevine getirilen ve geçtiğimiz günlerde Başbakanlık başdanışmanı olan Fahri Kasırga, Ergenekon Terör Örgütü ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından görevden alındığına ilişkin iddialara cevap verdi.

Kasırga, yazılı olarak yaptığı açıklada Ergenekon'la hiçbir ilişkisinin bulunmadığını savunarak iddianamenin deliller klasöründe telefon numaralarının bulunmasını kişilik haklarına saldırı olarak değerlendirdi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı yaptığı dönemde Fahri Kasırga'nın Ergenekon davası tutuklularından Hurşit Tolon'la telefon görüşmesi yaptığı iddianameye yansımıştı. Haberin ardından görevden alınan Kasırga, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, tutuklu bulunan 2 emekli generalle yaptığı telefon görüşmelerinin soruşturmayla ilgili olmadığını iddia etti.

Kasırga, açıklamasında generallerle görüşmesinin kişisel olduğunu ve davayla ilgisinin bulumnadığını belirterek imha edilmesi gerektiğini savundu. Konuşma tapelerinin deliler klasöründe yer almasının hukuki bir gerekçeye dayanmadığını iddia eden Kasırga, "Görüşmelerimin yürütülen soruşturma ile ilgisi bulunmadığı halde imha edilmesi yerine iddianamenin ekine konması hukuki bir gerekçeye dayanmamakta, basında telefon numaralarımla birlikte yer alması ise kişisel haklarıma ağır bir saldırı niteliği taşımaktadır. Beni çevremi ve ailemi üzmektedir. Yanlış bir şey yapmışım gibi bir imaj ve izlenim oluşturulmaktadır." dedi.

Veli Küçük ve Hurşit Tolon paşalarla Kocaeli'de cumhuriyet savcısı olarak görev yaptığı yıllarda, birlikte çalıştıklarını dile getiren Kasırga, görev süresince medeni ilişkiler kurduklarını açıkladı. Kasırga, yaptığı telefon görüşmelerinin zanlıların haklarında itham ve iddiaların ortaya atılmasından önceki döneme ait olduğu bilgisine de yer verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri