Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katalitiği doğalgazla çalıştırınca Zehirlenmiş

06 Ocak 2009 / 09:12
Teknolojide sınır tanımıyoruz!... Ankara'da bir kişi tüple çalışan katalitik sobaya doğalgaz bağladı. Doğal olarak da zehirlendi.
Ankara'daki bir doğalgazdan zehirlenme vakası, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş, yetkililerini şaşkınlığa düşürdü. Şikayetin olduğu eve giden yetkililer, tüpgazla çalışan katalitik sobaya kaçak yolla doğalgaz çekildiğini görünce gözlerine inanamadı. Edinilen bilgiye göre önceki akşam 187 Acil Hattı'na Keçiören Esertepe Mahallesi 291. Sokak 10 numaralı binanın kapıcı dairesinden de saat 21.40'da zehirlenme ihbarı yapıldı. Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ekipleri olaydan kısa bir süre sonra saat 21.47'de olay yerine intikal ederek, dairenin gazını kesti. Doğalgaz sızıntısından dolayı zehirlenen bir kişi de sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı.
Bu adreste yapılan incelemede Başkent Doğalgaz Dağıtım ekipleri gözlerine inanamadı. Ev sahibinin, tüple kullanılması gereken katalitik sobaya, yine kaçak yollarla doğalgaz bağlantısı yaptığı belirlendi.

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş, tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından bu tür kaçak yollara gitmeden, önce şirketimize başvurarak, gerekli abonelikleri yaptırmaları, daha sonra da Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'den sertifika alan firmalarla irtibata geçerek bağlantılarını kurdurmaları gerekmektedir" denildi. Aynı açıklamada, doğalgaz kullanan vatandaşların baca temizliği konusunda hassasiyet göstermeleri istendi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri