Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bölgedeki yakınlaşmanın işareti

19.10.2009 17:49
Türkiye ile Katar arasında karşılıklı olarak vize kaldırıldı. Suriye'den sonra Katar'ın da vizeyi kaldırması bölgedeki yakınlaşmanın işareti olarak görülüyor.
Türkiye ile Katar arasında karşılıklı olarak vize kaldırıldı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Türkiye ile Katar arasında diplomatik, hizmet ve hususi pasaport hamilleri için vizenin karşılıklı olarak kaldırılmasına dair mutabakat muhtırasına yer verildi. İki ülke arasında vizenin kaldırılmasına 29 Eylül tarihinde Bakanlar Kurulu'nda karar verildi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler şunlar: Andorra, Arjantin, Arnavutluk, Bahama, Barbados, Batı Samoa, Belize, Brezilya, Bolivya, Bosna-Hersek, Dominika, Ekvator, El Salvador, Endonezya, Fas, Fiji, Filipinler, Gambia, Grenada, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Hırvatistan, Hong Kong Özel İdare Bölgesi, İran, Jamaika, Japonya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kolombiya, KKTC, Kosta Rika, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Monako, Santa Lucia, San Marino, Seyşeller, Singapur, Solomon Adaları, Şili, Swaziland, Suriye, Tayland, Trinidad-Tobaga, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Vatikan.

Eylül ayı içerisinde Türkiye ile Suriye arasında vizenin kaldırılması kararı alınmıştı. Geçtiğimiz günlerde iki ülke arasında vizenin kaldırılması dolasıyla Öncüpınar sınır kapısında tören düzenlenmişti.
Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri