Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katil israil karşısında bu kibarlık ne?

30 Ocak 2009 / 00:28
Öymen'in, sanki bir İsrail yetkilisi gibi “Peres’e ‘Sen’ diye hitap edemezsiniz” demesi, “Yahudi ağzıyla konuşmak” olarak yorumlandı.
Başbakan Erdoğan'ın Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı'na haddini bildirmesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'i rahatsız etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, bazı televizyon kanallarında canlı yayına bağlanarak Başbakan Erdoğan için, sanki bir İsrail yetkilisi gibi “Peres’e ‘Sen’ diye hitap edemezsiniz” demesi, “Yahudi ağzıyla konuşmak” olarak yorumlandı.ÖYMEN: “PERES'E 'SEN' DİYE HİTAP EDEMEZSİN
CHP'li Öymen, “Ama gidip terörist Hamas’ı savunursanız, Türkiye’yi dünyada 5 paralık edersiniz.” derken, sanki bir İsrail yetkilisi gibi “Sayın Peres’e ‘Sen’ diye hitap edemezsiniz.” sözleri dikkat çekti. “Uluslarası ilişkide böyle bir üslup yok. Sayın başbakan çok yanlış yaptı” diyen Öymen, “Aslında modern dünyada Davos değil Erdoğan bitmiştir.” ifadesini kullandı.

ÖYMEN'E GÖRE HAMAS'IN PKK'DAN FARKI YOKMUŞ
Filistin halkının temsilcisi olan Hamas'ı PKK terör örgütüyle aynı statüde olduğunu iddia eden Öymen, “Şimdi siz Filistin halkının çektiği ızdırapları dile getirirseniz herkes sizi alkışlar, ama siz Hamas’ı savunuyor ve bunların sözcülüğüne savunuyorsunuz. İnanılır gibi değil. Tamamen cihad fikri ile konuşuyor.” şeklinde konuştu.

ÖYMEN ADETA TEHDİT ETTİ. “TÜRKİYE'YE PAHALIYA MAL OLUR”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Siyonist savunucularının kullandığı ifadelere benzer ifadeler kullanması dikkat çekti. “Aslında modern dünyada Davos değil Erdoğan bitmiştir. Bütün Arap ülkeleri Hamas’a tepki gösteriyor. İsrail’in insanlık dışı saldırıları ayrı bir iş. Ama gidip terörist Hamas’ı savunursanız, Türkiye’yi dünyada 5 paralık edersiniz. Peres’e ‘Sen’ diye hitap edemezsiniz. Uluslarası ilişkide böyle bir üslup yok. Sayın başbakan çok yanlış yaptı.” demesi, “Öymen kimi savunuyor, kimi tehdit ediyor” sorularına neden oldu.

habervaktim.com

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri