Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katiller Kamerayla Tespit Edildi

29 Temmuz 2008 / 09:22
İstanbul'da katliam tuzağı sonrası 17 vatandaşı öldüren, Türkiye'nin yüreğini yakan bombalı katiller iki ayrı kameraya yakalandı.
İstanbul Güngören'de çifte bombalı hain tuzakta 17 kişi yaşamını yitirdi, 154 kişi de yaralandı. Bombaları yerleştiren kişi ya da kişilerin, biri emniyetin olmak üzere iki farklı kamerayla görüntülendiği öğrenildi.

Güngören'de patlayan 'çifte bomba' tüm Türkiye'nin yüreğine ateş düşürdü. Yurtdışından da saldırı için tepki yağdı.

Güven Mahallesi'nde araç trafiğine kapalı Kınalı Caddesi, Menderes Çıkmazı'nı kana bulayan ilk patlama önceki akşam saat 21.45 sıralarında, bir telefon kulübesinin yanında gerçekleşti. Patlamanın etkisiyle çok sayıda kişi yaralanırken, sesi duyup olay yerine yardıma koşanlar ve meraklı vatandaşlar, yaklaşık 10 dakika sonra 50 metre mesafede gerçekleşen ikinci bir patlamanın ortasında kaldı.

İlkine göre çok daha güçlü olan patlama, sokakta adeta katliama yol açtı. Teröristlerin koyduğu bombalar, 17 kişinin hayatını kaybetmesine, 7'si ağır 154 kişinin de yaralanmasına neden oldu.
Patlamada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Fadime Beşkan, Macide Aydın, Hayrettin Güler, Şeyma Özkan, Taha Yıldızlı, Aleyna Çelik, Servet Asan, Alim Mantarcı, Filiz İkiz, Murat Ağca, Halit Öge, Mehmet Fikri Kuş, Sabahat Kuş, Yunus Öztürk, Dursun Ali Aydemir, Furkan Şentürk, Abdullah Güller.

MOBESE kayıtları inceleniyor
İstanbul Valisi Muammer Güler, dün yaptığı açıklamada bombanın türüne ilişkin olarak, canlı bomba emaresi bulunmadığını, patlayıcının zaman ayarlı veya uzaktan kumandalı olabileceğini ifade etti. Güler, patlamanın meydana geldiği yerdeki MOBESE kameralarının görüntüleriyle diğer iş yerlerindeki özel kameraların hepsinin 'didik didik' elden geçirildiğini belirtti. Güler, 40'a yakın konut, 32 iş yeri ve 13 araçta hasar tespit edildiğini ve zararların karşılanacağını söyledi.

Bu arada, bombaların çöp bidonuna kutu içinde iki beyaz poşetle konulduğu tespit edildi. Bombaları yerleştiren kişi ya da kişilerin, biri emniyetin olmak üzere iki farklı kamerayla görüntülendiği öğrenildi. Olayda kullanılan patlayıcının türünün ise laboratuvar incelemelerinin ardından ortaya çıkacağı kaydedildi.

Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri