Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katliamın sebebi anlaşıldı

05.05.2009 11:36
Katliama tanık olan köylüler korkudan konuşamıyordu. Ama artık olayı anlatmaya başladılar. Meğer olay gelin davasından çıkmış.
Mardin'in Mazıdağı'na bağlı Bilge köyündeki nişan katliamının nedeni ortaya çıktı. Köylülerin anlattığına göre olayın aslı nişanlanan Sevgi Çelebi'yle ilgili... Saldırıyı yapan aile, kızın kendi ailelerinden birine verilmesini istemiş.

AA muhabirinin görüştüğü Bilge köylülerinden bazıları, dün akşam meydana gelen silahlı saldırıyı yapanların nişan töreni düzenlenen Sevgi Çelebi'nin kendi yakınları olan bir kişiyle evlenmesini istediklerini ve bu talebin kızın ailesince kabul edilmediğini ifade ettiler.

Köylü vatandaşlar, şöyle konuştular:

''Saldırganların ailesiyle damadın mensup olduğu Arı ailesi arasında 20 yıl öncesine dayanan bir husumet bulunuyordu. Saldırganlar bu nedenle Sevgi Çelebi'nin Habip Arı ile evlenmesine karşı çıkıyorlardı.

Bu konuda bir süre önce saldırganların mensup olduğu aile bireyleri ile gelinin ailesi arasında tartışma yaşandığını öğrenmiştik. Saldırı olayının nedeninin bu olduğunu düşünüyoruz.''Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri