Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Katliam tanığı dehşeti anlattı

04 Aralık 2008 / 20:48
Hindistan'ın Bombay şehrindeki terör saldırılarından yaralı olarak kurtulanlar yaşadıkları dehşet dolu anları anlatmaya devam ediyor.
Bombay'daki Oberoi otelinde yemek yiyen 57 yaşındaki Apoorva Parikh, teröristlerin içerdeki konukları duvara karşı dizdiğini, daha sonra iki teröristin aynı anda duvara dizilen insanlara ateş açtığını söyledi.

Kendisinin de kurşunlara hedef olduğu bu saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü belirten müteahhit Apoorva, hala olayın şokunu üzerinden atamadığını ifade etti.

Yaşadıklarını 22 yaşındaki oğlu Rohan aracılığıyla anlatan Apoorva, saldırılardan çok kısa süre önce yakın arkadaşlarıyla bir araya gelmek için Oberoi otelinin restoranına gittiğini ifade etti.

Üç arkadaşıyla birlikte ilk kattaki restoranda otururken, aniden silah sesleri duyduklarını kaydeden Apoorva, bu sırada otel personelinin aceleyle konukları mutfaktaki çıkışa yönlendirmeye çalıştığını söyledi.

Apoorva, "Konuklar mutfağa doğru kaçarken, bir terörist restorana girdi ve birkaç kişiye ateş açtı. Bu sırada ben de iki arkadaşımla birlikte mutfaktaydım, yangın çıkışına doğru ilerledik ancak çıkışta teröristlerin kucağına düştük" dedi.

Daha sonra yaklaşık 20 kişiyle birlikte otelin 18. katına çıkarıldıklarını belirten Apoorva, teröristlerin kendilerini duvara karşı dizdiğini belirterek, "Ondan sonrası tam bir katliam sahnesiydi. Aynı anda insanların üzerine ateş açtılar. Yanımda iki arkadaşım vardı. Silah seslerini duyar duymaz gayri ihtiyari başımı eğip çömeldim. Arkadaşlarımdan biri boynundan vurulmuştu. Diğer arkadaşım da vuruldu ve diğerleri gibi öldü. Teröristler ilk el ateş açtıktan sonra işlerini bitirmek için bir kez daha cesetleri taradılar. Bu kez kalçama iki mermi isabet etti ancak üzerimde cesetler olduğu için hayatta kalabildim. Teröristlerin gitmesinden 10 dakika geçinceye dek hareket etmedim. Vücuduma diğerlerinin kanları akıyordu" dedi.

Apoorva, "Sonunda cesaretimi toplayıp hareket ettim. Benim gibi hayatta olan dört kişi daha vardı. En ufak bir ses çıkarmamak için birbirlerine dokunarak anlaşıyorlardı" diye konuştu.

Otel odasında yaralı halde saatlerce beklediklerini, bu sırada otelin diğer bölümlerinden sürekli silah ve patlama sesleri geldiğini söyleyen Apoorva, buna rağmen teröristlerin geri gelebileceği korkusuyla hiçbir şekilde ses çıkarmadıklarını belirtti.

Olayın üzerinden yaklaşık 12 saat geçtikten sonra teröristlerin bir kamerayla katliam yaptıkları yere geldiklerini ve kahkahalar atarak cesetleri görüntülediklerini kaydeden Apoorva, ilerleyen saatlerde hava soğutma odasına geçerek burada gizlendiklerini söyledi. Apoorva, bu süre içinde klimadan akan suyu içtiklerini belirterek, Cuma sabahı otele operasyon düzenleyen komandolar tarafından kurtarıldıklarını kaydetti.


Kaynak:
Bu haber toplam 698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri