Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

9 ayda 1103 çocuk kayboldu

11.10.2009 22:16
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, bu yılının ilk 9 ayında 1103 çocuğun kaybolduğunu bildirdi.
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’na ait www.asayis.pol.tr internet adresinde kayıp çocuklar bölümündeki verilere göre geçen 9 ayda kayıp başvurusu yapılan çocukların kişisel bilgileri yayınlanarak bulunmalarına çalışılıyor. Kayıp çocukların adı soyadı, boyu, kilosu, ten, saç ve göz rengi gibi özelliklerinin yanı sıra bazı çocukların fotoğraflarının yer aldığı internet sitesinde, ayrıca kimliği belirsiz cesetler, oto parça sorgusu, yetişkin kayıp ve çocuk kayıplar bölümü yer alıyor. Verilerde çocukların bulunup bulunmadığı yönünde bir bilgi bulunmuyor.

Kayıp 1103 çocuğun 760'sı kızlar oluştururken, İzmir 131 kayıp çocuk ile listenin en başında yer alıyor. Ankara 112 kayıp çocukla 2'nci sırada yer alıyor. Türkiye'nin en kalabalık şehri İstanbul'da 78 çocuk için kayıp bilgisi yer alırken, Bursa'da 54, Kocaeli’nde 50 ve Diyarbakır’da 47 çocuk için kayıp başvurusu yapıldı.

Bunların yanı sıra Aksaray, Artvin, Balıkesir, Bayburt, Düzce Kars, Sinop ve Tunceli’de ise kayıp çocuk bilgisi bulunmuyor. Büyük şehirlerde ve nüfusu yüksek olan illerde kayıp çocuk sayısının yüksek olması dikkat çekerken, küçük şehirlerde kayıp çocuk sayısının düştüğü gözlendi.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri