Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaynak'dan faili meçul açıklaması

24 Ocak 2009 / 13:38
Kaynak: Yeraltında binlerce faili meçhul cinayet gömülmüş, bunlar çıkarsa çok ciddi fatura ödenir
HABERTÜRK'te Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Mahir Kaynak Şunları kaydetti:

"Türkiyede 15 bin civarında faili meçhul var. 'Vatanı kurtarmak için yaptık' diyorlar, son derece yanlış. Bunların bir kısmı yeraltına gömülmüş. Çıkarsa çok ciddi bir faturayla karşılaşılır. Geleceğiniz için bunların var olduğunu bilin ama çıkarmayın. Bundan sonra da bunu yapmayın. Vatan böyle kurtarılmaz. Benim çoluk çocuğum neden geçmişte yapılanların faturasını ödesin?

Hesap sorulabilir. Ülkeyi yönetenler bu kararı verdiler. Bundan nasıl hesap soracaksınız? Ben tabii hakim değilim, böyle bir karar veremem. Ama 'Vatan için kurşun atan da yiyen de şereflidir " gibi sözler var. Bunlar birtakım emareler."

Ergenekonu ortaya çıkarmak isteyenlerin ve Ergenekon'un 'fasa fiso' olduğunu söyleyenlerin olduğunu vurgulayan Kaynak "Baykal'ın tavrı farklı. Ergenekon'un tasfiye edilmesini o da istiyor. Baykal o tabanı kontrol altında tutmak istiyor." dedi. Kaynak Baykal'ın bu tutumunu "doğru bir strateji" olarak değerlendirdi.

TUNCAY GÜNEY'İN KENDİSİ HAKKINDAKİ İDDİALARI

Kaynak Tuncay Güney'in TRT'deki "Mahir Kaynak MİT ajanı olarak deşifre olmasaydı bugün bir sol partinin başında olacaktı. Bugün Baykal var." şeklindeki iddialarına da yanıt verdi.

Kaynak, "Benim için böyle bir teklif yoktu. Ama ben gençliğimde kendisinden bir şeyler beklenen bir insandım. MİT beni ajan olarak deşifre edince, Türkiye'de de olumsuz bir intiba olduğu için, bu olumsuzlukların tümünü sırtladım. Ondan sonra devlet bana hiçbir kademede görev vermedi, muhtar bile olamadım. Ama bazıları benden böyle bir şey beklemiş olabilir." dedi.

Kaynak, Tuncay Güney'in Baykal'la ilgili iddialarına da katılmadığını belirtti. Kaynak, "Ama olsa ne olur? Türkiye'de MİT'e çalışmak neden kötü olsun?" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri