Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaza Tutanak Seti

08 Temmuz 2008 / 11:26
Metro toptancı market, yeni uygulamaya giren kaza tutanağı uygulamasının ortaya çıkardığı sıkıntılardan hareketle bir set hazırladı.
Metro, trafik kazası talihsizliğini yaşayan sürücülerin hayatlarını kolaylaştıracak, onların yardımına koşacak Kaza Tutanak Seti’ni piyasaya sürdü. Kaza seti, sürücülerin, kaza yeri, kaza tipi, kaza resimleri gibi önemli bilgileri toplamasını sağlayacak.

Metro Toptancı Marketi, kaza sonrası tutanak tutma sıkıntısını ortadan kaldıran “Kaza Tutanak Seti”ni satışa sundu. Kaza Tutanak Seti’nin içinde; flaşlı fotoğraf makinası, mezura, tükenmez kalem, tebeşir ve kaza tutanak kağıdı yer alıyor. Bu set ile kaza yapan sürücüler, polis çağrılmasına ihtiyaç duymadan, tutanaklarını kendilerinin hazırlaması için bütün imkanlara kavuşacak.

Türkiye’de ilk kez Metro mağazalarında satışa sunulacak, Kaza Tutanak Seti, büyük bir ihtiyacı giderecek. En iyi sürücülerin bile kaza yapabilme ihtimali göz önünde bulundurulduğunda, tüm araçlarda bu setin bulunması büyük kolaylık sağlayacak.

KAZA YAPANLAR TUTANAK SIKINTISI ÇEKMEYECEK

Bilindiği gibi 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren sürücülerin kaza tespit tutanaklarını yanlarında taşımaları gerekiyor. Anlaşma ile olay yerinden ayrılan taraflar, polisi beklemeden tutanağı tutup, fotoğraf çekip olay yerinden ayrılabiliyor.

Bu ihtiyacı göz önünde bulunduran Metro Toptancı Market, kazaya karışan araçların fotoğraflarını çekecek flaşlı 12 pozluk bir fotoğraf makinası, ölçüm yapabilecek mezura, çizim için kullanılacak teşebir, tükenmez kalem ve karbon özellikli kaza tutanak kağının içinde bulunduğu bir set oluşturdu. Özel çantası ile satılacak bu set KDV Dahil sadece 9.99 YTL’ye satışa sunuldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri