Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazanın Hollanda basınındaki yankıları

Amsterdam seferini yapan THY uçağının Schiphol Havaalanı'na düşmesiyle birlikte tüm Avrupa basını gibi Hollanda basını da tamamen bu konuya odaklandı.
Hollanda'nın en yüksek tirajlı gazetelerinden "DeVolkskrant", "Havadan karaya çakıldı" manşetiyle verdiği haberinde, THY'nin 6 yıldır hiç kaza yapmadığına ve mürettebatın, yolcuları acil iniş için uyarmadığına dikkat çekerek, kazanın detaylarına yer verdi.

Bir diğer yüksek tirajlı gazete "De Telegraaf" ise benzer bir manşet kullanarak "Taş gibi düştü" sürmanşetiyle kazayı okuyucularına duyurdu. 3 sayfasını kazaya ayıran De Telegraaf, "Neden bilgi verilmedi?" sürmanşetini atarak, medya haberlerinin kazazede yakınlarına yetkililerden çok daha fazla detaylı bilgi verdiğini okuyucularına iletti. Telegraaf ayrıca, kaza nedeni konusunda ayrıntılara yer vererek, "Cevaplar kara kutuda" sür manşetini de kullandı.

Hollanda'nın bir başka büyük gazetesi "DePers" de, Schiphol Havaalanı'na odaklanarak, bugüne kadar bu ölçekte hiçbir kaza yaşanmayan havaalanı için, "Bir gün bu olacaktı" başlığını attı.

Öte yandan, enkaz yerinde kamp kuran Hollanda basını, gece gündüz yayın yaparak, kazanın detaylarını öğrenmeye çalıştı. Basın mensupları yoğun uğraş everirken Hollandalı yetkililer ise enkazın biran evvel kaldırılması ve gerekli incelemelerin yapılması için çalışmasını sürdürüyor.
Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri