Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kedi logosu Ankara-Van krizi çıkardı

22.06.2010 22:28
Kedi logosu Ankara ile Van arasında tartışmaya yol açtı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni logo olarak 'Gülen Ankara Kedisi'ni benimsemesi Ankara ile Van arasında tartışmaya yol açtı. Van Ticaret ve Sanayi Odası, Ankara'nın yeni logosuna tepki gösterdi.
 
Van Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (VATSO) yapılan açıklamada, Ankara Büyükşehir  Belediyesi Basın Merkezi'nin Başkan Zahir Kandaşoğlu'nun gülen Ankara kedisi logosuyla ilgili yaptığı eleştirileri tanıtım hevesi olarak değerlendirmesinin tamamıyla zihin tutulması olduğu belirtildi.

VATSO Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, VATSO Başkanı Zahir Kandaşoğlu'nun Van kedisinin Ankara için logo olamayacağı yönündeki açıklamasının Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nce "tanıtım hevesi" olarak değerlendirilmesinin tamamıyla zihin tutulması olduğu belirtilerek, "Asıl tanıtım hevesinin bizim değil, onların geleneği olduğunu bütün ülke kamuoyu bilmektedir. Ankara'da yapılan Turizm Tanıtım Fuarı'nda Van kedisini takdir belgesi ile taltif eden Sayın Melih Gökçek'tir. Sayın Gökçek çok iyi bilmektedir ki, 1970'li yıllardan bu yana başta Van Valiliği, Van Belediyesi, Van'daki meslek odaları ve STK'ların yoğun tanıtımını gerçekleştirdiği Van kedisinin son olarak İzmir Travel Turkey, İstanbul Emitt Fuarı, Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Festivali, FIBA Basketbol Şampiyonası maskotu gibi platformlarda değer kazanması sürecinde, Ankara kedisini ne yazık ki göremedik.

Sayın Belediye Başkanı turizm tanıtım fuarlarında Ankara kedisini tanıtma ve destekleme lütfunda bulunmuş olsaydı o zaman kediler arasındaki farkı anlamış olurduk. Yine internet bilgileri ışığında büyükşehir belediye yetkililerini daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. İnterneti tıkladığınızda Sayın Belediye Başkanı'nın tanıttığı kedilerin Van kedisi özellikleri taşıdığı apaçık ortadadır. Çok fazla işi olan Sayın Gökçek'in kendi işleri ile meşgul olmasını önerir, çalışmalarında başarılar dileriz. Ayrıca bugüne kadar tanıtım hevesini popülizm üzerinden fırsatçılığa dönüştüren anlayışın artık iflas ettiğini, Van kedisinin bu sığfırsatçılıklara
Bu haber toplam 7030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri