Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun Adaylığına Ne Dediler?

17.05.2010 13:18
CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Kılıçdaroğlu'na ilk tepkiler gelmeye başladı...

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığa adaylığını açıklamasıyla birlikte milletvekillerinden ilk tepkiler gelmeye başladı. CHP milletvekillerinin genel olarak Kılıçdaroğlu'nun adaylığından memnun olduğu görülüyor bu arada gelen bilgilere göre 60'ın üzerinde CHP milletvekili Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak desteğini açıkladı.

MUHARREM İNCE: "DESTEKLEYECEĞİM"

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Deniz Baykal'a büyük haksızlık yapılmıştır. Bu noktada tekrar aday olacağına dair açıklama yapmadı. Tekrar geri döneceğine yönelik bir açıklaması olsaydı onun yanında olurdum. Kılıçdaroğlu partimizin bilinen yüzlerinden birisidir. Adaylığını açıklamıştır. Muharrem İnce olarak Kılıçdaroğlu'nun yanında olacağım, destekleyeceğim. Örgütümüzün de yayında durmasını istiyorum ve tek adaylı seçimle partimizin iktidara yürüyeceğini düşünüyorum. İl başkanlarımızdan ezici çoğunlukla destek alacağını düşünüyorum." diye konuştu.

YAŞAR AĞYÜZ: "45-50 MİLLETVEKİLİ DESTEK VERECEK"

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklamasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirerek "En az 45-50 milletvekilinin Kılıçdaroğlu'na destek vererek Baykal'a dönme mesajı" vereceğini açıkladı. Ağyüz, Deniz Baykal'ın da Kılıçdaroğlu'nun adaylığına olumlu yaklaşacağını umduğunu söyledi.

ATİLLA KART: "İL BAŞKANLARIMIZ HALKIN SESİNİ TOPLANTIYA YANSITACAK"

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, "Kılıçdaroğlu'nun kararının partimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Son derece yararlı sonuçlar getireceğine de inanıyorum. Başbakan'ın istismar ettiği tüm malzemelerin hesabını soracağız. Türkiye üzerine oynanan büyük oyunun hesabını soracağız. Bu duygular içerisindeyim. İl başkanlarımız da halkın ve kamuoyunun sesini o toplantıya yansıtacaklardır." dedi.

ONUR ÖYMEN: "HERKESİN YOLU AÇIK OLSUN"

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklamasının ardından "kendisine ve daha sonra başka aday olacak arkadaşlar olursa onlara da" başarılar dilediğini ifade eden Onur Öymen, şöyle devam etti: ''Tabii bu kararı kurultay verecektir. Söz kurultayındır. Bu arada biz parti heyeti olarak Merkez Yönetim Kurulu'nda durumu değerlendireceğiz. Daha  sonra açıklayacağız. Şu aşama da şöyleyeceğimiz şeylerde bunlardır.'' 

''Bu Baykal'a rağmen alınmış bir karar mı?'' sorusuna ise ''Bunların tartışması bize düşmez. Biz kurultaydan önce aday olmak isteyenler varsa yollarının açık olduğunu her zaman söylemiştik.  Deniz Baykal da aynı şeyi söylemişti. Kurultayda örgütün desteğini, partinin desteğini alan adaya destek olacağını söylemişti. Tekrar adaylığını ilan eden herkese başarılar dilerim'' diyerek sözlerini  ''CHP kurultaydan güçlenerek çıkacaktır'' diye sonlandırdı.

HALUK KOÇ: "KARARLI TUTUMUNU KUTLUYORUM"

CHP Samsun Milletvekili ve bir önceki kongrede Baykal'a karşı aday olan Haluk Koç, "Sevgili Kemal'i bu kararlı tutumundan dolayı kutluyorum. Önemli olan kendi iç dünyasında ve yaptığı temaslar sonrasında bu karara varmasıydı. Bundan AKP kirliliğini, karanlığını yıkıcak bir CHP kimliğini, eski Genel Başkanımızın da desteğiyle farklı bir yönetim anlayışıyla halkla bütünleşerek farklı bir sürece taşıyacağına inanıyorum." dedi.

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri