Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başörtülü kız Kılıçdaroğlu'nu şoke etti

08.10.2010 01:15
Başörtüsü sorununu çözme sözü veren ama formülünü açıklamayan Kılıçdaroğlu, başörtülü kızın, 'çözümü söyleyin size oy vereyim' teklifini dağ dere toprak dolaştırırak cevapladı.

Başörtülü üniversiteli kızın Kemal Kılıçdaroğlu'na gösterdiği tepki herkesi şaşırttı. Kanal D'de Abbas Güçlü'nün programına katılan Kemal Kılıçdaroğlu'na soru sormak için söz alan başörtülü üniversite öğrencisi "Karşımda bir Atatürk yok. O yüzden ayağa kalmak istemiyorum" diye tavır alınca salonda büyük alkış koptu.

Çıkışı üzerine Abbas Güçlü "ayağa kalkmanızı istememizin nedeni bize saygıdan değil kameralar sizi göremiyor" diye uyarınca üniversite öğrencisi kameralar görsün diye ayağa kalkıyorum dedi ve yerinden kalktı.

Üniversite öğrencisi, başörtüsü sorununu çözme sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şu soruyu yöneltti:

"Başörtü sorunu var. Hala çözülemiyor. Ve size soru yöneltiliyor; Nasıl çözebilirsiniz? Siz bir çözüm üretemediniz. Tabii ki ben hiç bir partiyi tutmuyorum. Siz buradasınız. Bizim hiç bir yetkimiz yok. Siz buradasınız ve hiç bir şey yapmıyorsunuz. Ben bu üniversite kapısında başörtümü çıkarmak zorunda kalıyorum. Gerçekten ne yapabileceğinizi artık burada açıklayın. Ben de ona göre size güvenip oy kullanayım. Siz gerçekten samimiyseniz lütfen şurada ne yapabileceğinizi açıklayın ben de ona göre size oy vereyim"

Başörtülü kızın tepkisini ve sorusunu soğukkanlılıkla dinleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, başörtüsü sorununu nasıl çözeceğini yine cevaplamazken, bu ülkede sadece başörtülülerin sorunlarının olmadığını kaydetti. Tutuklu ve gözaltına olan 48 gazeteciyi hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Başı açıklarında sorunu var" dedi ve başörtüsü sorununu çözmek için başörtülü öğrenciden oy istemeyi de ihmal etmedi.

Haber7.com

Bu haber toplam 4932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri