Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gandi: 'Rakı değil iftar masası kurun'

14.07.2010 11:43
Referandumda ilk ciddi sınavını verecek olan Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan'ı gözönünde bulundurarak partililere içki sofrasını yasakladı. Kılıçdaroğlu CHP'lilere Ramazan'da cami cemaatine karışma talimatı da verdi.

. Rezzak Oral'ın haberi

12 Eylül referandumuna büyük önem veren ve partisinin tavrını 'Hayır'da, hayır vardır' sloganıyla açıklayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun referandum kampanyasında yaklaşan Ramazan ayı sürecini ne kadar önemsediği ortaya çıktı.

Kılçdaroğlu'nun referandum çalışmalarının 10 Ağustos - 12 Eylül arasındaki son döneminin, 11 ayın sultanı olarak da kabul edilen Ramazan ayına denk geleceğini hatırlatarak, parti örgütüne ve kurmaylarına bu çerçevede bir dizi talimat verdiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu, bu yöndeki düşüncesini ilk kez geçtiğimiz cuma günü Ankara'da yapılan CHP il başkanları toplantısında il başkanlarına açıkladı.  Kılıçdaroğlu'nun, şu önerileri dikkat çekti:

TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ
Referandum için tüm gücümüzle çalışacağı. Hem genel merkez, hem milletvekili grubumuz, hem de parti örgütü teyakkuza geçip hep beraber bir çalışma yürüteceğiz. Ancak böyle başarı elde edebiliriz.

İÇKİ SOFRALARINDAN UZAK DURUN
Ramazan ayı da referandum kampanya sürecinin önemli bir bölümüne denk geliyor. Bu ayda muhafazakar kesimin, mütedeyyin insanların ve sade vatandaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurun. Sizlerden ricam 12 Eylül'e kadar içki sofralarından uzak durmanızdır.

CAMİLERİ AKP'YE BIRAKMAYIN
İftar çadırlarını ziyaret edin. Orucunu açan insanlarımızla buluşup sorunlarını dinleyin. Teravih namazlarını ve camileri AKP'ye terk etmeyin. AKP'nin yöntemleriyle çalışıp hem bunların gerçek yüzünü anlatın hem de boşluk kalmasını önleyin.

KAMPANYA SÜRECİNDE EV EV DOLAŞIN:
Referandum kampanyasında çok iyi çalışın. Bire bir insanlarla temas kurun. Ev ev dolaşıp, özellikle ev hanımları üzerinde çalışma yürütün. Ev kadınlarına emekli yurttaşlarımıza bilhassa önemli bir yer ayırın.

 

Akşam

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri