Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülke TV Kılıçdaroğlu'na tazminat ödeyecek

09.06.2009 15:14
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ana haber kuşağında ve bir programda yapılan yayınlarda, "Kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" gerekçesiyle Ülke TV aleyhinde açtığı davada, 12 bin TL manevi tazminat kazandı.

Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Mutluhan Karagözoğlu ile Ülke TV'nin avukatı Hakan Yıldız katıldı. Avukat Karagözoğlu, daha önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabul edilmesini isterken, avukat Yıldız ise davanın reddine karar verilmesini talep etti. Yargıç Adem Albayrak, davanın kısmen kabul edildiğini belirterek, ÜlkeTV'nin, Kemal Kılıçdaroğlu'na, yayın tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 12 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Davanın dilekçesinde, Ülke TV'de, 24 ve 25 Kasım 2008 tarihlerinde yayımlanan "Sıradışı" adlı programda ve 25 Kasım 2008 tarihinde yayınlanan"Ülke Ana Haber" isimli ana haber kuşağında, "Gerçeğe aykırı biçimde yayın yapılarak, Kılıçdaroğlu'nun kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" öne sürülmüştü.

Dilekçede, Ülke TV'den, yasal faiziyle birlikte her bir program yayını için 10 bin TL olmak üzere toplam 30 bin TL manevi tazminat talep edilmişti

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri