Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kenan Evren'in suikast korkusu!

01.02.2010 12:52
12 Eylül döneminde darbenin lideri Kenan Evren için hazırlanan yirmi maddelik suikast önlemleri listesinde yok yok...

12 Eylül döneminde darbenin lideri Kenan Evren için hazırlanan suikast listesinde yok yok. Taraf Gazetesi'nde "12 Eylül'ün Sararmış Planları" başlıklı yazı dizisinin üçüncü bölümünde yine birbirinden ilgi çekici belgelere yer veriliyor.

EVREN HALK MESAFESİ 50 METRE

12 Eylül mimarları tarafından talimatla sıralanan suikast ihtimalleri ve alınması istenen debidler darbenin başındaki kişinin bile darbeyle huzura kavuşamadığını gösteriyor.

Denizaltından gelerek, tiyatro izlerken sahneden atlayarak ya da yemeklerine 'sızarak' yapılabilecek tüm bu suikast ihtimallerine karşı talimatta uzun uzun yapılacaklar, alınacak terdbirler sıralanmış. İşte o terbirlerden en ilginç ikisi:

Halkın Sayın Cumhurbaşkanı'na kalabalığa göre 50 ile 15 (Kalabalık 50 kişiden fazla ise 60, az ise 15 metre) metreye kadar yaklaşmasına müsaade eder.

Sahnede oyun gereği ateşli silahlar kullanılacaksa bu silahların ve diğer aksesuarın kontrolünü yaptırmak üzere Emniyet Müdürlüğünce yeteri kadar görevli tefrik edilir. Ayrıca bu hususu denetim müdürü tarafından takip edilir.

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri