Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kendilerini feda ettiler'

20 Ağustos 2008 / 11:10
Takip edilen teröristin polis kontrol noktasında araçtaki bombayı patlatması sonucu ağır yaralanan polislerden Ferhan Tek'in annesi Perihan Tek, oğlunun ve arkadaşlarının masum insanların ölmemesi için kendilerini feda ettiğini söyledi.
Mersin'de canlı bomba şüphesiyle takip edilen teröristin polis kontrol noktasında araçtaki bombayı patlatması sonucu ağır yaralanan Özel Harekat Şubesi polislerinden Ferhan Tek'in annesi Perihan Tek, oğlunun ve arkadaşlarının masum insanların ölmemesi için kendilerini feda ettiğini söyledi.
Mersin'deki patlama sonrası oğlunun yaralandığı haberini alan anne Perihan Tek, 3'ü polis memuru 4 oğlu ile birlikte Eskişehir'den Mersin'e geldi. Yaralı oğlunu ziyaret eden anne Tek, oğlunun durumunu iyi gördüğünü belirtti. Olayı duyar duymaz çok üzüldüğünü fakat elinden bir şey gelmediğini anlatan acılı annenin göz yaşlarına güçlükle hakim olduğu gözlendi. "Ben onu nice emeklerle nice zorluklarla büyüttüm" diyen anne Perihan Tek, "Toplam 6 çocuğumdan 4 erkek çocuğumun 3'ü polis. Onlara ve bütün güvenlik güçlerine hep dua ediyorum" şeklinde konuştu.

Yaralı oğlunu Allah'ın kendilerine bağışladığını anlatan anne Tek, "Terörist o bombayı şehir merkezinde bir yerde patlatsaydı belki de çok sayıda masum insan ölecekti. Oğlum ve arkadaşları kendilerini feda etti." dedi.

Öte yandan Mersin Devlet Hastanesi'nde tedavisi süren polis memuru Ferhan Tek'in gerekli tedaviler için Ankara'ya sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri