Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kendini yakan adamın durumu iyi

13 Ocak 2009 / 17:44
İsrail'i protesto etmek için Taksim Meydanı'nda kendini yakan İbrahim Ulusan'ın(63) durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ulusan'ın tedavisi Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılıyor.
Bayındırlık Bakanlığ'ndan emekli olduğu öğrenilen İbrahim Ulusan'ın Gümüşhane Kelkit'ten otobüsle bu sabah İstanbul'a geldiği öğrenildi. Otogarda indikten bir süre sonra Taksim Meydanı'na gelen İbrahim Ulusan, İsrail'i protesto eden dövizler taşıyarak meydanda slogan attı. Ardından üzerine benzin döktükten sonra kendini ateşe verdi. Ulusan'ın yandığını gören bir İETT şoförü yangın söndürme tüpünü alarak müdahale etti. Kısa sürede üzerindeki alevler söndürülen Ulusan, acı çekmesine rağmen eylemine devam etti. Yere düşen dövizlerini alan Ulusan, "Kahrolsun İsrail" sloganları attı.

Ulusan'a müdahale eden bir polisin ise elindeki sigara ise dikkat çekti. Polisin, acılar içerisinde kıvranan şahsı, suçlu muamelesi yaparak götürdüğü görüldü. Ulusan polis aracına götürüldüğü sırada, "Kahrolsun İsrail. Yaşasın Filistin. Filistin sana can kurban. İsrail yansın Filistin yaşasın. Filistin yandı ben de yanacağım" şeklinde slogan atmaya devam etti.

Meydanda bulunan polis aracına bindirilerek hastaneye kaldırılan Ulusan'ın hayati tehklkesi bulunmadığı öğrenildi. Ulusan'ın diz, bacak el ve yüzünde yanıklar bulunduğu belirtildi.
Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri