Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çorum'da 8 kişiyi kene ısırdı

06.04.2009 17:01
Havaların ısınmasıyla birlikte kırsalda yaşayan vatandaşların korkulu rüyası haline gelen keneler yine ortaya çıktı. Çorum'da son bir haftada 8 kişinin kene ısırığı şikayeti ile hastaneye başvurduğu bildirildi.
Kenelerin ısırması sonucu bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı her yıl onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Çoğunlukla İç Anadolu Bölgesi'nde görülen ve ülke genelinde sadece geçen yıl 55 kişinin ölümüne neden olan hastalık bu sene de halk sağlığını tehdit etmeye başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan kene vakaları ilk olarak Çorum'da görüldü. Edinilen bilgilere göre, Çorum'da son bir haftada 8 kişinin kene ısırması şüphesiyle sağlık kuruluşlarına başvurduğu öğrenildi. Tedavileri yapılan ve takip altında alınan hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Keneler tarafından ısırılan vatandaşlardan biri de merkez Soğuksu köyünde yaşayan Hatice Köse. Tarlada çalışan 44 yaşındaki Köse'yi bir kene yüzünden ısırdı. Ailesi tarafından Çorum Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Köse'nin yüzündeki kene doktorların müdahalesi ile çıkarıldı. Sağlık durumu iyi olan Köse, kontroller için İntaniye Servisi'nde tedavi altına alındı.

HABERVAKTİM
Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri