Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kene 4 günde 5 can aldı

26.05.2009 08:57
Sıcaklıkların artmasıyla birlikte kene kabusu yeniden ülkenin başına çöktü.
Kene kabusu yine hortladı. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı kuşkusuyla Sivas'ta tedavi gören iki kişi daha hayatını kaybetti. Bu kayıpla birlikte kene ısırmasından dolayı son dört günde yaşamını yitiren vatandaşların sayısı 5'e ulaştı.
Sıcakların artmasıyla birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı'na neden olan kene ısırması vakalarına özellikle Tokat ve ilçelerinde sıkça rastlanmaya başlandı. Edinilen bilgiye göre, son Tokat'ın Artova ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki H.K, bir süre önce rahatsızlandı. H.K, ilçedeki ve Tokat'taki muayenenin ardından sağlık durumunun ağırlaşması üzerine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

KENENİN ISIRDIĞINI FARKETMEDİ

Burada KKKA Hastalığı kuşkusuyla tedavi gören H.K, önceki gece saatlerinde yaşamını yitirdi. Enfeksiyon Hastalıkları Servisinde yaşamını yitiren H.K'nın cenazesi, işlemlerin ardından yakınları tarafından alındı. Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Serince köyüne getirilen H.K'nın cenazesi,sağlık ekiplerinin kontrolünde, köyünde toprağa verildi. Bu arada, H.K'nın kene tarafından kasığından ısırıldığını fark etmediği, rahatsızlanıp hastaneye kaldırılınca durumun anlaşıldığı öğrenildi.

HASTANEDE BİR ÖLÜM DAHA

KKKA hastalığı şüphesiyle Tokat'ın Zile ilçesinden Sivas'a sevk edilen bir kişi daha yaşamını yitirdi. Zile'de yaşayan 54 yaşındaki İ. D, bir süre önce rahatsızlandı. Zile ve Tokat'taki tedavisinin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen İ.D. KKKA Hastalığı kuşkusuyla tedavi gördüğü hastanede sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Son 4 gün içerisinde KKKA hastalığı şüphesiyle aynı hastanede tedavi gören Tokat'ın Zile ilçesine bağlı bir köyde yaşayan 38 yaşındaki H.K, Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı bir köyde yaşayan 23 yaşındaki N.K. ve Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Kuzbağı beldesinde yaşayan 71 yaşındaki M.T. de Sivas'ta hayatını kaybetmişti.


Bu haber toplam 928 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri