Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanbeyli'de kene paniği

27.05.2009 09:39
Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi'nde sokak ve evlerde çok sayıda kene görüldü.
Yavuz Selim Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Neşir Sokak'ta evleri bulunan mahalleli, evlerini ve işyerlerini basan keneler yüzünden büyük panik yaşadı.

Daha önce mahallede İpek Dal isimli kadını kene ısırması ve hastaneye kaldırılmasının ardından belediye görevlilerinin mahallede bazı evlerin önünü ilaçladığı öğrenildi. Yaklaşık 10 gün sonra yeniden ortaya çıkan keneler, özellikle çocukların oyun oynadığı alanlarda ve evlerde görüldü. Keneler yüzünden büyük korku yaşayan mahalle sakinleri, yetkililerden gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Hüsamettin Ayan isimli vatandaş, toplayarak şişe içerisine koyduğu keneleri göstererek, "Mahallede her yerde kene var. Belediye görevlileri, 10 gün önce gelerek bir yeri ilaçladılar. Büyük korku yaşıyoruz; çocuklar kenelerin içinde oyun oynuyorlar. Yetkililerden bir an önce bu mahallede tedbir alınmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Evini kenelerin bastığını söyleyen İbrahim Yahşi de, keneler yüzünden evlerinde rahat uyuyamadıklarını belirtti. Yahşi, daha önce sadece evlerinin önünü ilaçlayan belediye yetkililerinden yardım istedi. Yahşi, yetkililerin kenelerden numune aldıklarını fakat kendilerine sonuç hakkında bilgi verilmediğini ileri sürdü. Sadullah Yahşi isimli çocuk ise oyun alanlarında kenelerin bulunması nedeniyle çok korktuklarını ifade etti
Bu haber toplam 1324 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri