Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kepçe boru patlattı, 1bina yandı

24 Ekim 2008 / 14:45
Kepçenin patlattığı doğalgaz borusu, 3 katlı evi yaktı
Gaziosmanpaşa Arnavutköy'de altyapı çalışması yürüten bir iş makinesi, yer altından geçen doğalgaz borusunu deldi. Borudan sızan tazyikli gaz sonrası çıkan yangın, 2 katlı bir binayı kullanılamaz hale getirdi. Vatandaşlar kepçe operatörünün yere attığı sigaradan yangının çıktığını savundu.

İslambey Mahallesi Necip Fazıl Caddesi 42. sokakta sabah İSKİ adına altyapı çalışması yapan taşeron firma kepçesi, yanlışlıkla doğalgaz borusunu patlattı. Borudan yoğun miktarda gaz sızarken iddiaya göre kepçe operatörü elindeki sigarayı fırlatarak panikle olay yerinden uzaklaştı. Yere düşen sigarayla birlikte gaz alev alarak metrelerce yükseldi. Patlayan borunun hemen yanı başında bulunan ve Kurtuluş ailesinin kaldığı 3 katlı bina alevler içinde kaldı. Kahvaltı yaptıkları sırada bir anda alevler içinde kalan Kurtuluş ailesinin fertleri arka balkondan atlayarak kurtuldu. Sokaktan yükselen alevler ve yaşanan panik bir cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Olayın ardından jandarma, itfaiye ve İGDAŞ ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye uzun uğraşlar sonucu yangını söndürürken, Muhammet Kurtuluş ve çocuklarına ait binanın 2 katı tamamen kullanılamaz hale geldi.

Sokak sakinleri İSKİ'nin taşeron bir firmaya kanalizasyon çalışması yaptırdığını ve kepçe çalıştığı sırada doğalgaz borusunu patlattığını belirtti. Mahalle sakinleri ve ev sahibinin oğlu Ensar Kurtuluş, "Kepçe operatörü elinde sigarayla çalışıyormuş. Boruyu patlatınca telaşa kapılıp elindeki sigarayı atıp kaçmış. Bu sebeple yangın çıkmış. Zararımız en az 30 bin YTL" diye konuştu.
Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri