Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir kesik baş cinayeti daha

11.11.2009 20:07
Kayıp kadının, başı vücudundan ayrılmış halde çuval içindeki cesedi bulundu.

ZONGULDAK'ta, 3 gündür kendisinden haber alınamayan 4 çocuk annesi 32 yaşındaki Yeter Topçu'nun, evinin kömürlüğünde kol ve bacakları ile başı vücudundan ayrılmış halde çuval içindeki cesedi bulundu.

Polis cinayetle ilgili eşi 33 yaşındaki Cihangir Topçu'yu gözaltına aldı. Pantolonunda kan izi bulunan Cihangir Topçu, ilk ifadesinde cinayeti işlemediğini, pantolonundaki kanın da tavuk keserken bulaştığını öne sürdü.

Asma Mahallesi Tulumba Sokak'ta oturan Yeter Topçu, geçen pazar günü ortadan kayboldu. Yakınları, Yeter Topçu için polise kayıp başvurusunda bulundu. Ailenin komşuları, bugün saat 16.00 sıralarında evin kömürlüğünden gelen kötü kokular üzerine yaptıkları kontrolde çuval içinde parçalara ayrılmış cesetle karşılaştı. Haber verilmesi üzerine gelen polis, kol ve bacakları ile başı vücudundan ayrılmış halde olan cesedin, Yeter Topçu'ya ait olduğunu belirledi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, Cumhuriyet Savcısı, kömürlükte inceleme yaptı.

Bu sırada eve gelen Yeter Topçu'nun ablası ile Cihangir Topçu'nun babası gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizi geçiren ailenin yakınlarını komşuları teselli etmeye çalıştı.

EŞİ GÖZALTINDA

Cinayetle ilgili soruşturma başlatan polis, Yeter Topçu'nun eşi Cihangir Topçu'yu gözaltına aldı. Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde maden işçisi olarak çalışan ve pantolonunda kan izine rastlanan Cihangir Topçu, ilk ifadesinde cinayeti işlemediğini söyledi. Pantolunundaki kanın ise tavuk keserken bulaştığını ileri süren Cihangir Topçu, eşinin evden kaçtığını iddia etti.

Eşinin, bir süredir mesai arkadaşı olan bir erkekle sürekli cep telefonuyla mesajlaştığını ileri süren Cihangir Topçu, çocuklarını okuldan alma bahanesiyle sık sık tek başına dışarıya çıkan eşinin eve geç geldiğini söyledi.

Asma Mahallesi Muhtarı Gürbüz Kuğu ise Yeter ve Cihangir Topçu çiftinin uzun süredir sorunlar yaşadıklarını, sürekli kavga ettiklerini belirterek, “Eşi kaybolduktan sonra Cihangir çocuklarını kendisi okula getirip götürüyordu. Hiçbir şey olmamış gibi işe gidip geliyordu” dedi. Polis, cinayetle ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

HÜRRİYET

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri