Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kewell'ın hastalığı bulaşıcı değil

30 Ekim 2008 / 13:21
Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harr Kewell'ın menajeri konuyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.
Hafta içinde geçmiş dönemde yaşadığı hastalıkla ilgili olarak spor basının gündemine gelen Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harr Kewell'ın menajeri konuyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

Geçmiş yıllarda yaşadığı hastalıklarla ilgili olarak çeşitli iddialar ortaya atılan Galatasaray'ın Avustralyalı yıldız futbolcusu Harry Kewell'la ilgili olarak menajeri Bernie Mandic önemli açıklamalar yaptı.

Mandic, hepatit olduğu ifade edilen Kewell'ın sağlık durumunun abartıldığını ve korkulacak bir durum olmadığını söyleyerek, "Kewell'ın hastalığı bulaşıcı değil ve takım arkadaşları için bir tehlike söz konusu olamaz" dedi.

Avustralya'da yayın yapan Sydney Morning Herald Gazetesi'ne konuşan Mandic, dünyada birçok insanın bu hastalıkla yaşadığını vurgulayarak, "bu hastalıkla yaşayabilirsiniz. Zaten Harry uzun yıllardır bu hastalık olmasına karşın üst düzey performans sergiledi. Futbolcunun performansını etkileyecek bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

Bu arada ismi açıklanmayan Sidneyli üst düzey bir spor sağlığı uzmanından da görüş alan gazete, uzmanın, "Bu hastalık kontrol altına alınabilir. Zira, Kewell'ın uzun yıllardır üst düzey futbol oynaması bu durumun ciddi olmadığını gösteriyor" sözlerine yer verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri