Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kimli No'ya Göre Yapılacak

22.08.2010 11:43
Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri yarın başlıyor. Yaklaşık 280 milyon lira KEY parası ödenecek. 1.3 milyon kişiye ödemeler T.C. kimlik numarasına göre yapılacak. KEY ödemelerine ilişkin ödeme takvimi:

 

Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının tasfiyesi kapsamında, 1.3 milyon kişiye ödeme yapılmasına ilişkin liste, Resmi Gazete'nin yarınki mükerrer sayısında yayımlanacak. Listenin yayımlanmasından sonra, ödemeler 23 Ağustos'ta başlayacak. Ziraat Bankası'nı KEY ödemelerine ilişkin ödeme takvimini açıkladı.

Buna göre, TC kimlik numarasındaki son 2 rakama göre, hak sahipleri 3 Eylül gününe kadar Ziraat Bankası şubelerinden KEY paralarını alabilecek. Listede ismi bulunanlar, tahsis edilen ödeme gününü beklemeden, Ziraat Bankası ATM'lerinden parasını çekebilecek.

3 Eylül'den sonra, kimlik numarasındaki son 2 rakama bakılmadan, şubelere başvuran hak sahiplerine ödeme yapılabilecek.

ÖNCE KONTROL EDİN

Ziraat Bankası ve Emlak Konut GYO'dan konu ile ilgili verilen bilgiye göre, vatandaşların, Ziraat Bankası'na başvurmadan önce Resmi Gazete'de yayınlanan listelerde isminin bulunup bulunmadığını Emlak Konut GYO'nun ''www.keyodemeleri.com'' adresinden sorgulamaları gerekiyor.

TC kimlik numarası (TCKN) ve yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile yapılan sorgulama sonucunda listede isimleri yer almayan, TCKN ve yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarasının bulunmaması ya da KEY hak sahibi olduğunu ve ödeme miktarının doğru olmadığını ileri süren kişilerin, öncelikle adlarına ödeme yapan kurumlara (kesintilerini yatıran kurumlara), bu kurumlardan sonuç alınamaması durumunda ise Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurmaları gerektiği belirtildi. KEY ödemeleri, Türk vatandaşlarına TCKN ile, yabancı uyruklu hak sahiplerine ise Yabancı Kimlik Numarası/ Vergi Kimlik Numarası ile yapılacak.

Kurumlar tarafından TCKN ve Yabancı Kimlik Numarası/Vergi Kimlik Numarası bildirilmeyen hak sahiplerine ödeme yapılmayacak. Hak sahiplerinden Ziraat Bankası'nda hesabı ve bu hesabına ilişkin banka kartı bulunanlar, Ziraat Bankası ATM'lerinden, belirlenen günleri beklemeden paralarını alabilecekler.

kullan

sabah

Bu haber toplam 3794 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri