Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi

02.12.2010 13:44
Kılıçdaroğlu yine Erdoğan'a yüklendi. Başbakan'ın kendisine çok sert çıkmasına aynı sertlikte karşılık verdi

Bursa gezisini tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedefinde Başbakan Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalar vardı.

Kılıçdaroğlu, "Bağırıp çağıracağına otur da adam gibi açıklama yap. Bize açıklama yapacağı yerde efeleniyor. Senin efelenmen bize sökmez" sözleriyle Erdoğan'ın üslubunu eliştirdi.

Kılıçdararoğlu yanlı yayın yapmakla suçladığı TRT'yi ise "Tayyip Radyo Televizyon Kurumu" olarak adlandırdı.

"OTUR DA ATAM GİBİ AÇIKLAMA YAP"

Salı günü Bursa'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah İnegöl İlçesi'nin Kurşunlu Beldesi'ni ziyaret ederek, CHP'li Belediye Başkanı Erkan Dönmez'i makamında ziyaret etti.

"SENİN EFELENMEN BİZE SÖKMEZ"

Belediye önünde kurulan platformdan vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  "Bugün gazeteleri okudum. Sayın Başbakan okuduğum haberlerde zeytinyağı gibi üste çıkmak için bağırmış çağırmış. İsviçre'deki 8 ayrı hesabı olduğuna dair iddialar gerçekten çok ciddi. Bağırıp çağıracağına otur da adam gibi açıklama yap.

"SENİN GÜCÜN YÜREĞİN YETİYORSA"

Senin gücün yüreğin yetiyorsa ABD'ye çıkarsın hesabını sorarsın. Amerika'ya kızamıyor ya, muhalefete kızması lazım. Siyasetçinin temel görevi halka hesap vermektir. Bize açıklama yapacağı yerde efeleniyor. Senin efelenmen bize sökmez. Sayın başbakan, 'Geçmişte hesabında bir milyar dolar olduğunu söyleyen şimdi Ergenekon'da yatıyor' diyor. Ben Ergenekon davasında, darbe girişiminde bulunanların yattığını sanıyordum. Başbakan aleyhine yazı yazanlar da yatıyormuş. Bu bir itiraf. Sorsan bu itirafı yapmaz. Hukukun üstünlüğünü savunurken, iktidarın dürüst olmasını yargıya müdahale etmemesini istiyoruz. Hukukun olmadığı yerde Sayın Başbakan çıkar böyle konuşur" diye konuştu.

TRT HÜKÜMET YANLISI

Konuşmasında eleştirdiği TRT'yi, "Tayyip Radyo Televizyon Kurumu" diye tanımlayan CHP Genel Başkanı, "TRT'yi izledim. Sayın Başbakanın açıklamalarının hepsini verdi. Bizim cevaplarımız hiç yok. Ama benden vergi alıyorlar. Tarafsız yayın yapmıyor. Sayın Başbakan biraz düşünür. TRT'den hep şikayet hep şikayet. Bir bakalım objektif mi yanlı mı yayın yapıyor. Eve, yanlı. Hükümet yanlısı haberler veriyor" dedi.

"KURULTAYIN BÜYÜK HABER OLARAK GÜNDEMDE TUTULMASINI DOĞRU BULMUYORUM"

Kılıçdaroğlu, bu gün bir gazetede yer alan kurultay'da Baykal ve Sav'ın ortak hareket edeceğinin sorusuna, "Kurultaya gidiyoruz. Ayın 18'inde göreceğiz. Kurultayın kamuoyunda öyle büyük bir haber olarak gündemde tutulmasını da doğru bulmuyorum." yanınıtı verdi.


 
Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri