Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu aniden başörtüsüne daldı!

05.11.2010 15:31
Bölünmenin eşiğine gelen CHP'de Genel Başkan Kılıçdaroğlu gündemi değiştirmek için başörtüsü meselesini gündeme taşıdı. Kılıçdaroğlu, twitter'dan başörtüsü mesajı yayınladı.

Büyük karışıklıklar yaşayan CHP'de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde yaşanan depremi, bir kenara bırakıp, başörtüsü meselesini tekrar gündemine taşıdı.

Sosyal paylaşım platformu twitter'a başörtüsü konusuna ilişkin mesajlar yazan Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yüreği Atatürk sevgisiyle dolu bir başörtülü'den bahsederek yeni kavramı da tartışmaya açmış oldu. Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesi için "Birbirimize korkmadan güveneceğiz, tercihlere saygı duyacağız" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu twitter sayfasına şunları kaydetti:

"Dün aranızda başörtülü, yüreği Atatürk sevgisiyle dopdolu bir yurttaşımızın da dahil olduğu konuşmaları izledim. Aile,çevre veya maddi baskı olmadan yaşam biçimini kendi belirleyen hiçkimseyi yargılamak hakkına sahip değiliz. Önce yurttaşlar olarak birbirimize korkmadan güveneceğiz, tercihlerine saygı duyacağız. Ben özümü sizden ne kadar saklayabilirim, siz özünüzü benden ne kadar gizleyebilirsiniz. Sadece izlersiniz özümle sözüm tutarlı mı diye! Beni memnun eden taraf yine konuşmaların büyük ölçüde sağduyu ve hoşgörü çerçevesinde kalmasıydı. Sağlıcakla kalın."
 

Haber7.com

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri