Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu belgeleri nerden buluyor

27 Eylül 2008 / 09:17
Kemal Kılıçdaroğlu belgeleri nereden temin ediyor? Kaynaktan biri CHP'li aday adayından. Peki ya diğeri?
Fırat, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik suçlamalarda kullandığı raporu CHP'nin milletvekili aday adayının hazırlandığını belgelemişti. Önemli diğer bir belgeyi ise Mersin belediyesi temin etmiş.

AK Partili Fırat hakkında rapor düzenleyen gümrük kontrolörü Bayram Çolak'ın 2002 ve 2007'de CHP'den milletvekili adayı olduğunu kabullenen CHP'li Kılıçdaroğlu'nun, basına dağıttığı bazı belgeler CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin lojistik desteğini gözler önüne serdi.

İki belge arasındaki fark

Mersin'deki şirketle ilgili bazı belgelerin Kılıçdaroğlu'na CHP'li belediye tarafından belediyenin faksından gönderildiği ortaya çıktı. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun, farklı yıllarda farklı olaylara ilişkin yargı kararlarını Fırat'ın şirketin yönetiminde olduğu döneme ilişkin kararlar gibi yansıtmaya çalışmasına tepkiler sürüyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kılıçdaroğlu'nun geçmişte iyi bir hesap uzmanı olduğunu hatırlatırken "Müthiş şekilde kamuoyunu aldatmıştır, kamuoyundan özür dilemelidir. Şu ana kadar hesap uzmanlığı veya devlette teftiş görevinde bulunmuş veya bulunacak arkadaşların kamuoyu ve mükellefler nezdinde güvenilirliğini kaybetmesine sebep olabilir" dedi. (Bugün)
Bu haber toplam 1798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri