Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Neden İstifa Etti?

01.04.2010 23:05
CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Kılıçdaroğlu, istifa nedenini açıkladı...

CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Kılıçdaroğlu, "CHP içinde sürtüşmeler var. Koltuk sevdalısı birçok insan var. Proje üretmiyor. Bu yüzden istifa ettim." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, CHP'den istifa etti. CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Adil Kılıçdaroğlu DP saflarına katılmasındaki sebebi CHP parti içi sürtüşmeler ve fikir ayrılığının çok olması olarak açıkladı. Kılıçdaroğlu, "CHP halktan kopmuş bir durumdadır. Koltuk sevdalısı birçok insan bulunuyor. Kendi tabanına sahip çıkamadı. Proje dahi üretemiyor. DP'de çok yakinen tanıdığım çok insan ve dostlarım var. DP'nin parti tüzüğü ve çalışmalarını çok beğeniyorum." ifadelerini kullandı.

"BAYKAL YÜZÜNDEN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN YILDIZI PARLAMIYOR"

Adil Kılıçdaroğlu, ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nu Türkiye için bir marka olarak değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal yüzünden abisinin yıldızının parlamadığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "DP ile Türkiye gelişecektir. Süleyman Demirel ile daha önce görüşmüş bir insanım, bana iyilikleri oldu. Kardeşim Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye için bir markadır. Deniz Baykal olduğu için bir türlü yıldızı parlamıyor. CHP ne zaman tek başına iktidar oldu, ben göremedim. CHP kendine bakarak yenilemelidir."

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 dakika sonra dünyaya gelen Adil Kılıçdaroğlu daha sonra üyelik
formuna imza atarak resmen DP'li oldu.

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri