Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'na DTP protestosu

14.03.2009 10:25
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Küçükbakkalköy Hali'ni ziyaret ederek vatandaşlardan destek istedi.
Kılıçdaroğlu'na bazı vatandaşlar alkışlarla destek olurken, bazıları da protesto gösterilerinde bulundu. Ellerinde "Newroz" yazılı dergi ve gazete sayfalarını Kılıçdaroğlu'na gösteren bir grup, bir süre Kılıçdaroğlu aleyhine tezahürat yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gürsel Tekin ile birlikte yaptığı hal ziyareti sabah erken saatlerde başladı. Hal özel güvenlik görevlileri ve partili koruma görevlileri tarafından etrafı çevrelenen Kılıçdaroğlu, saat 07:00 sıralarında esnafı ziyaret etmeye başladı. Halde kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu, daha sonra esnafı dolaşarak sorunlarını dinledi. Halde çalışan bazı vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, kendisine destek olacağını söyleyen bir vatandaşla konuştu. Kendisinin DTP'li olduğunu söyleyen hal çalışanı, seçimlerde oyunu Kılıçdaroğlu'na vereceğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun gezisinin ilerleyen dakikalarında protesto gösterisi vardı. Haldeki vatandaşlarla tokalaştığı sırada bir grup Kılıçdaroğlu'nun hemen önünde bazı Kürtçe ifadelerin bulunduğu gazete sayfalarını göstererek protesto etti. Halde çalışanların oluşturduğu grubun Kılıçdaroğlu aleyhine slogan atarak "Bizi kandırıyorsunuz" şeklinde tepki göstermeleri dikkat çekti. Bazı kişilerin yüzlerini göstermemek için kaşkollarıyla kapattıkları gözlendi. Demokratik Toplum Partisi (DTP) lehine slogan atan kişiler, CHP'li görevliler tarafından sakinleştirmeye çalışıldı. Daha sonra başka bir iş yeri önünde 15 yaşında olduğunu söyleyen gençle konuşan Kılıçdaroğlu, yine tepki gördü. Kendisinin özgürlük istediğini ve içinde bulunduğu hayat şartlarından memnun olmadığını dile getiren gençle bir süre konuşan Kılıçdaroğlu, yaşanan sıkıntıların nedeninin bugünkü iktidar yöneticileri olduğunu iddia etti. İktidarın görevden gönderilmesi için kendisine destek isteyen Kılıçdaroğlu'na tepkisi devam eden genç, "Bu zamana kadar size oy verdik, şimdi bir kerede siz bize oy verin." dedi.


Bir süre daha hal içinde esnaf ziyareti yapan Kılıçdaroğlu'na bazı vatandaşlar alkışlarla destek oldu. Ziyaretini tamamlayan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra Maltepe Fındıklı Mahallesi'ne gitti.
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri