Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

G.Doğu'yu listeden çıkardı

01.09.2010 08:52
CHP Genle Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni referandum kampanyası programına almadı.

Terör örgütüyle ‘referandumda hayır oyuna karşılık, genel affı gündeme” getiren CHP Genle Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni referandum kampanyası programına almadı.

Van’da sadece 200 kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Siirt ve Hakkari’yi miting programına almadı.

Diyarbakır’a gitme planı geçen hafta toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nda tartışma yarattı. Bazı üyelerin Manisa, Adana gibi iller yerine Diyarbakır’a gidilmesi önerisi, kabul görmedi. Kılıçdaroğlu’nun kişisel olarak Diyarbakır’a gitmek istediği, ancak bu konuda görüş birliği oluşmayınca programa alınmadığı ifade edildi. Kulislere ise Van, Bingöl ve Batman’da yaşanan miting hezimetinin tekrarlanmasından endişe duyulduğu için bu illere gidilmemesi kararı alındığı iddia edildi.

Kılıçdaroğlu, göreve geldiğinden bu yana Gaziantep ve Adıyaman’ı ziyaret etti. Siirt ve Şırnak’a ise dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte sınır karakollarını ziyaret programı kapsamında gitti.

Star

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri