Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu hakkında bomba iddia

20.07.2010 17:48
“Kimseye ayrımcılık yapmayacağız” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çevresinde Alevi olmayanları ayırdığı iddia ediliyor.

“BENİ HALKIM KORUR” DEMİŞTİ
İddiaya göre Kılıçdaroğlu, ilk olarak kendisine 1 yıldır hizmet eden, alevi olmayan eski koruması Ercan Bekgöz'ü yanından uzaklaştırdı.. Güneydoğuda ve yurtdışında görev yapan Bekgöz'ün şubesine döndüğü ve amirlerinin “Sana haksızlık yapıldı” diye teskin etmeye çalıştıkları belirtiliyor. Kılıçdaroğlu, “Beni halkım korur” diyerek Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün kendisine tahsis ettiği 10 yakın koruma polisini istememişti. Sadece iki polis tarafından korunan CHP eski lideri Deniz Baykal'ın korumaları ve özel kalem müdürü de değiştirilmişti.

4 ALEVİ KORUMA ALDI
Koruma ile gezilmesini eleştiren Kılıçdaroğlu'nun 4 yeni yakın koruma aldığı öğrenildi. Korumaların mezhepsel benzerlikleri ise dikkat çekici. İddiaya göre Kılıçdaroğlu'nun başkoruması E. G.(Tuncelili), bayan koruma İ. A. (Çorumlu), G.Ş. (Çorumlu) ve S.B. (Tokatlı). Konuşmalarında sık sık “Kimseye ayrımcılık yapmayacağız” diyen Kılıçdaroğlu'nun korumalarını sadece Alevi görevlilerden seçmesi dikkat çekti.

TARTIŞMALI KORUMA
Ayrıca başkoruma E. G.'ün eşinin; DSP İstanbul Milletvekili ve Kadın Kolları Başkanı Jale Ağırbaş'ın Meclis'te sekreteri olarak görev yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun Başkoruması'nın eşi ve aynı zamanda Ağırbaş'ın sekreteri olan bayanın, trafik kazasında bir çocuğun ölümüne sebep olduğu ve ailenin şikayetçi olmaması için konumunu kullanarak aileye baskı yaptığı ve dosyayı kapattırdığı iddia ediliyor. Bayan koruma İ.A'nın ise, aynı zamanda Keçiören Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Yurtsever'in yeğeni olduğu öğrenildi.

24 YILLIK SEKRETER PASİF GÖREVDE!..
Kılıçdaroğlu'nun 24 yıldır birlikte çalıştığı sekreteri ve son dönemdeki özel kalem müdürü Çankırılı Şükran Kütükçü'yü, CHP Genel Merkezi'nde değil, TBMM'deki odasında görevlendirdiği öğrenildi.
Demokrat Partili bir aileden gelen Kütükçü, Kılıçdaroğlu ile gazeteciler arasında kurduğu yapıcı diyalogla tanınıyordu.. Kütükçü'nün daha pasif bir görevde bırakılmasının sebebinin, alevi kaynaktan gelmemesi olduğu ileri sürülüyor.

VAKİT

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri