Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu ilk hatasını yaptı

02.07.2010 12:03
Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtü ile ilgili sözleri tartışma konusu oldu.

Cumhuriyet Hlak Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtü sorunun çözümüne yönelik söylemiş olduğu sözlerin yalanlanmasının yankıları sürüyor.

Kılıçdaroğlu ne demek istedi?

Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz günlerde Radikal gazetesine vermiş olduğu röportajda, türbanlı gençler bizim iktidarımızda üniversitelere girecilecekler sözlerine CHP kanadından yalanlama gelmesi tepki çekti. Cem Tv ekranlarında 'Aslında Ne Oldu' programında da bu mesele enine boyuna tartışıldı. Program konuklarından Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan'nın görüşü, Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu yalanlamanın bir genel başkana yakışmadığını yönündeydi.

Bu bir genel başkana yakışmaz

Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki hassasiyete bakarak söylediği şeyleri sonradan yalanmasının çok büyük bir yanlış olduğunu ifade eden Tezkan: ''Bu sözleri demedim demesi çok ayıp. Bir genel başkana yakışmaz. Türbanlılar bile Kılıçdaroğlu'na umut bağlamıştı. Ben de türbanlı olsam gider Kılıçdaroğlu'na oy verirdim. Türban sorununu ne AKP ne de Saadet çözebilir. Bu sorunu ancak CHP çözer. Ancak Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çok yanlış'' sözlerine yer verdi

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri