Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şahitli İspatlı Tornistan

07.12.2010 09:41
CHP'nin Silivri sakinlerini Sabahat Tuncel modeliyle Meclis'e taşıyacağı yönündeki haberi Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan da doğruladı

CHP'nin Silivri sakinlerini Sabahat Tuncel modeliyle Meclis'e taşıyacağı yönündeki haberi Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan da doğruladı. CHP'li Akdoğan, görüşme sırasında orada olduğunu belirterek, söz konusu diyaloğun Kılıçdaroğlu ile gazeteci Kotaman arasında geçtiğini ifade etti.

Bursa Kent Gazetesi'nden Yusuf Kotaman'ın gündeme getirdiği ve Yalçın Bayer ile Mahmut Övür'ün köşelerinde yer verdiği, 'CHP'nin Silivri sakinlerini Sabahat Tuncel modeliyle Meclis'e taşıyacağı' haberine bir tanık daha çıktı. CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, bu diyaloğun Yusuf Kotaman ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşandığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa gezisi sırasında Bursa Kent Gazetesi yazarı Yusuf Kotaman'ın sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Kotaman'ın, Ergenekon sanıkları bulunan Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ı milletvekili adayı yapacağı yönündeki sorusuna verdiği yanıtla yeşil ışık yakmıştı. Kotaman da Kılıçdaroğlu ile aralarında geçen bu konuşmayı köşesine taşıdı. Bu diyaloglara daha sonra Yalçın Bayer ile Mahmut Övür de köşelerinde yer verdi. Kotaman'ın bu iddiaları daha sonra Yeni Şafak'ta manşet olunca Kılıçdaroğlu Antalya'da gazetecilere yaptığı değerlendirmede ilk önce böyle bir şeyden haberi olmadığını ifade etmiş, daha sonraki sorulara ise 'Allah kerim' açıklamasıyla çelişkiye düşmüştü. Kılıçdaroğlu'nun Kotaman'a söylediklerini bir anda inkar etmesi, CHP liderinin daha önceki genel af ve başörtüsü ile ilgili sözlerini inkar etmesine benzetildi.

KOTAMAN YAZDIKLARIMIN ARKASINDAYIM

Yeni Şafak'a konuşan Kotaman, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini inkar etmesini anlayamadığını belirterek, sadece söylediklerini yazdığını ifade etti. O görüşme sırasında yanlarında CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan'ın da bulunduğunu hatırlatan Kotaman, bu inkarın devam etmesi durumunda o sırada yanlarında bulunan yerel gazetecilerin de şahit olabileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun söylediklerini çarpıtmadan ne azaltarak ne de ekleme yapmadan yazdığını belirten Kotaman, Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışıyla ne yapmaya çalıştığını da anlamadığını söyledi.

AKDOĞAN BAŞKANINI TEKZİP ETTİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Silivri'deki Ergenekon sanıkları milletvekili adayı yapacağıyla ilgili Yeni Şafak'ın haberine, "Hayır böyle bir çalışmamız yok. Nereden çıkarıyorsunuz anlamıyorum" sözleri CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan tarafından da yalanladı. Akdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, Yusuf Kotaman'ın yazısında geçen ifadeleri kullandığını söyledi. Akdoğan, görüşme sırasında orada olduğunu belirterek, söz konusu diyaloğun geçtiğini ifade etti.

DAHA HAZİRANA ÇOK VAR

CHP Genel Sekreteri Sözcüsü Süheyl Batum, Ergenekon tutukluları Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın aday gösterilip gösterilmeyeceğine yönelik bir soruya böyle bir şeyin MYK toplantısında konuşulmadığını belirtti. "Tabii ki haziran seçimlerine yaklaşılırken, bunlar konuşulur, değerlendirilir ve ben size bilgi veririm" diyen Batum, bireysel olarak konunun tartışılabileceğini ve herkesin bir kanaati olduğunu ancak tüzel kişilik olarak böyle bir konuşma olmadığını ve böyle bir karar verilmediğini kaydetti. Birtakım iddialarla gazetecileri içerde tutmanın hukuk devletiyle bağdaşmadığını ileri süren Batum, ancak milletvekili yapılarak böyle bir çözüm bulalım diye bir düşüncelerinin olmadığını savundu.

Kotaman köşesinden CHP liderini yalanladı

Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden çark etmesi üzerine Kotaman dün kendi köşesinde Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Kotaman'ın Kılıçdaroğlu'nu yalanladığı yazısı şöyle

"Kılıçdaroğlu ne yapmak istiyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bursa gezisi...

Yer: BTSO önü.

Kılıçdaroğlu, BTSO Meclisi'ndeki konuşmasını bitirmiş ve beraberinde İl Başkanı Gürhan Akdoğan olmak üzere parti otobüsüne binmişler... Her iki isim de kapının öte yanındalar.

Gürhan Akdoğan'a seslendim...

"Programınız yoğun, Genel Başkan'a bir soru sormak istiyorum" dedim...

Araya Genel Başkan Kılıçdaroğlu girdi ve sorumu sorabileceğimi söyledi.

Ve ben o tartışılan soruyu sordum...

Yanıt da aynen yazdığım gibiydi.

Sonra ne oldu bilemiyorum...

Kılıçdaroğlu o günden bu yana bu

soru-cevap bölümünü yalanlıyor...

"Nereden çıktı bu? Böyle bir şey yok" diyor...

Yani beni yalancılıkla suçluyor.

Burada bir şeyi öğrendiğim için kendisine teşekkür ediyorum.

Demek ki Sayın Kılıçdaroğlu da olsa konuşurken yanımızda ses kayıt cihazı bulunduracakmışız... Ne demişler, "Babana bile güvenme.' Biz birine güvenelim dedik, onda da yanıldık... İyi ki yanımda gazeteci bir arkadaşım vardı. Kelime kelime hepsini duydu... Biz Kemal Kılıçdaroğlu' nu dürüst Başkan olarak tanıdık... Ama çok üzüldük...

Bu kadar kolay mıdır insanları zora sokmak?.. Sorarım, diğer partilerden ne farkınız kaldı?"

Yeni Şafak- Behçet Güngör

 

 

 

 

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri