Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu soyanlara dur diyecek

28 Ocak 2009 / 16:03
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Onlar yol bulma, biz halkın sorunlarına sahip çıkma ustasıyız' dedi.
Seçim çalışmalarını sürdüren Kılıçdaroğlu, partisinin Tuzla İlçe Başkanlığı'na gelişinde alkışlar ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı.

Tuzla'da halkı iktidar yapacaklarını, halkın oylarıyla, halkın kaynaklarıyla Tuzla'yı yöneteceklerini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Başbakan dün Meclis'te bir konuşma yapmış. Demiş ki; 'Kılıçdaroğlu'nu bir yere koysak, adres versek bulamaz.' Şimdi ben Sayın Başbakan'a seslenmek isterim. Sayın Başbakan, ben İstanbul'a yolumu bulmaya gelmedim. Ben İstanbul'a sizin yaptığınız hırsızlıkları bulmaya geldim. Onlar yollarını buluyorlar. Nasıl buluyorlar, ihalelerle buluyorlar. Onlar yol bulma, biz halkın sorunlarına sahip çıkma ustasıyız. Aramızda fark var.

Şunun altını çizelim; biz dürüstlüğün, bilimin gereğini bir araya getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aday olan bir ekibiz. Dürüstlük diyoruz, kör kuruşun hesabını soracağız. Saydamlık diyoruz, bize hesap sormalısınız. Biz size hesap verme onuruna sahip olacağız.

Diyorlar ki, 'Bir tane elektronik rehbere ihtiyacı var'. Ben merak ediyorum kendisi acaba bilgisayar kullanmayı biliyor mu?'

Kılıçdaroğlu, Tuzla'nın ardından İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki bazı semtlerde seçim çalışmalarını sürdürdü.

Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri