Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sınırda askerle yemek yedim

06.07.2010 14:25
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Sınırda askeri gördüm, onlarla yemek yedim.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari Getiktepe yerine Çukurca'ya yaptığı geziyi anlattı. Sınırda nöbet tutan askerleri gördüğünü, onlarla yemek yediğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Her sorumluluğu askere havale eden AKP'den kurtulmak gerekiyor. Terör ile mücadele AKP politikaları önlenemez." dedi.

Partisinin haftalık grup konuşmasını yapan Kılıçdaroğlu, Irak sınırına yaptığı ziyareti anlattı. Kılıçdaroğlu, "Geçen hafta Şırnak, Pervari, Çukurca hattında sınırlara kışlaya gittik. Erlerle yemek yedik. İçinde bulundukları koşulları gördük. Güvenlik güçleri tüm olumsuzluklara rağmen görevinin başındalar. Bunlar huzurlu Türkiye'nin teminatı. Terör bölgeyi olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sağlıklı adımlar atılmadığını, gerekli yatırımların yapılmadığını ve kaynakların o bölge için kullanılmadığını gördük. Bu da hükümetin bir şey yapmadığını ortaya koyuyor." şeklinde konuştu.

Hükümetin terör politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Yine o bölgede 50-60-70 yıllardaki doğuyu hatırlatıyor. İşsizlik birinci sırada. AKP'nin bu konuda eksiği vardır. Her sorumluluğu askere havale eden AKP'den kurtulması gerekiyor. Ne olduğu belli olmayan açılımla bir siyasal açmazın içerisine düşüldü. Terörle macedele için bir ulusal politika olmalı. Mücadele bir bütündür ve toplumsal uzlaşma ile çözülmeli. Terör AKP politikaları ile önlenemez. AKP bu konuda sınıfta kaldı. Değerli vekiller AKP sadece terörde mi başarısız oldu?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, dış politika konusunda ise şunları söyledi: "Dış politikaya bunlar sıfır sorun diye başladılar. Son Gazze olayına dikkat çekmek isterim. Saldırıda 9 kişi yaşamını yitirdi. Sayın Başbakan esti, gürledi, neredeyse savaş ilan edilmediği kaldı. Biz bu konuyla ilgili AKP'ye hesap soracağız. Kimsenin kanı yerde kalmayacak."

CİHAN

Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri