Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu tek Vakit'i muhatap aldı!

06 Aralık 2008 / 16:43
Vakit gazetesi, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun muhatap alma mantığının nasıl çalıştığına dikkat çeken bir haber yaparak, davayı okurlarına böyle yansıttı:

Hatırlanacağı gibi iddialar Ülke TV'de Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programında yayınlandı ve Kılıçdaroğlu'na da cevap hakkı tanındı. Önce iddialara cevap vereceğim diyen sonra canlı yayından kaçan ve ekrana çıkmayan, soranlara ben muhatap almıyorum diyen Kılıçdaroğlu, iddiaları bir çok haber medyası yayınladığı halde ilginç bir şekilde sadece Vakit'in yayınını 'muhatap' alarak ona dava açtı.

Vakit de Kılıçdaroğlu'nun bu tavrını, "Cevap veremeyince mahkemeye koştu" diye haberleştirdiği ve diğer gazetelerin haberlerini de okurlarına sundu. Aynı zamanda yazar Hasan Karakaya da bu konuda bugün Kılıçdaroğlu'na 'kaçma, cevap ver' içerikli bir yazı ile cevap verdi.

İşte Vakit gazetesinin davayı okurlarına duyuran haberi

İktidar partisi hakkında “namaz kıldılar”, “türban yasağını kaldırmak istediler” gibi gerekçelerle kapatma davası açarken, araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel’in açıkladığı şok belgeleri teslim almayarak, CHP ile Alman Ebert Vakfı arasındaki para ilişkisini incelemekten kaçan SAVCILAR, bu ismin gündeme getirdiği iddiaların peşini bırakmayan Vakit’i ise, cezalandırmak istiyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun suç duyurusu üzerine gazetemiz sahibi Nuri Aykon ile sözkonusu haberlerin altında imzası olan Kenan Ersözlü hakkında soruşturma başlattı.

İDDİA SAHİBİ KARLIBEL’E YOK, VAKİT’E VAR

Başsavcılık soruşturmayı, CHP’li Kılıçdaroğlu’nun suç duyurusu üzerine başlattı. Karlıbel, CHP Ebert Vakfı arasındaki ilişkiyle ilgili iddialarının yanı sıra CHP’li Kılıçdaroğlu ile Ali Kılıç’a ilişkin de şok iddialarda bulunmuş, iddialarına konu belgeler açıklamıştı. Vakit, 12 Kasım tarihli sayısında yer verdiği “Kılıçdaroğlu'na Şok Suçlama” başlıklı haberde, Talip Doğan Karlıbel’in bu şok iddialarını gündeme getirmişti. Haberimiz şu şekilde idi: “Daha önce, CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan para aldığını belgeleriyle ortaya koyan Talip Doğan Karlıbel, bu defa da Kemal Kılıçdaroğlu hakkında şok suçlamalarda bulundu... Karlıbel'in iddiasına göre; Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç; Almanya'da PKK'lılarla görüştü ve daha sonra da genelev işlevi gören saunadan çıkarken polis kontrolüne takıldı... Kılıçdaroğlu iddiaları yalanlarken, Karlıbel, ‘Belgelerim var’ dedi.” Kılıçdaroğlu'nun avukatı Mutluhan Karagözoğlu tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, “itibarlı, tanınmış siyasi bir kişi” olduğu belirtilirken, “söz konusu haberlerde Kılıçdaroğlu'na isnat edilen somut fiil ve olguların, toplumun değer yargıları ile örf ve adeti bağlamında katlanılmaz ağırlıkta çirkin nitelikte olduğu” savunuldu.

BİRÇOK GAZETE YAZDI

CHP’li Kılıçdaroğlu’nun, cevap veremediği iddiaların sahibi Karlıbel hakkında suç duyurusunda bulunmazken, bu iddiaları yazan birçok gazete arasından Vakit’i hedef alması anlamlı bulunuyor. Nitekim Karlıbel’in ilk olarak 10 Kasım gecesi Ülke TV’de gündeme getirdiği bu iddialar, 12 Kasım’da Vakit’te yer almasının ardından birçok gazete de haber oldu. Karlıbel’in iddialarına konu olaylarla ilgili açıkladığı belgeler de birçok gazete ve televizyon kanalında haber oldu. İşte bunlardan birkaçı:

YENİ ŞAFAK (26-11-2008)


KILIÇDAROĞLU'NA BELGE ŞOKU- Karlıbel, kendisini mahkemeye vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu'na 'hodri meydan' dedi. Araştırmacı yazar Talip Doğan Karlıbel, Ülke TV'de 'Sıra Dışı' programına katılarak, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıç'ın Almanya'da iki uyuşturucu kaçakçısı PKK'lı ile genelev olarak çalışan bir saunaya gittiğine ilişkin iddiasının belgelerini açıkladı.

BUGÜN (27-11-2008):

KILIÇDAROĞLU'NUN ARABASINDAKİ PKK'LILAR!- İşte CHP'li Kılıçdaroğlu'nu yakacak olan belge. CHP’li Kılıçdaroğlu’nun ve Kılıç’ın Deniz Feneri e.V. davasını takip için gittiği Almanya’da 2 PKK’lı ile aynı araçta yakalandığına ilişkin iddia belgelendi. Frankfurt trafik ekiplerinin tutanağında Kılıçdaroğlu ve Kılıç’ın adı bulunuyor.
STAR (28-11-2008):


KILIÇDAROĞLU’NUN PKK’LILARLA AYNI ARAÇTA OLDUĞUNUN BELGESİ - CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eylül’de Almanya’da PKK’lılarla aynı araçta yakalandığı iddiasıyla gündeme gelen avukat Talip Doğan Karlıbel, belgesini de sundu. Belgeye göre Kılıçdaroğlu ve CHP MKYK üyesi Ali Kılıç Deniz Feneri e.V davasını takip etmek üzere bulundukları ülkede, içinde PKK’lıların da bulunduğu HH DP 934 plakalı araçla saunadan çıktı. Ancak polis arka lambası yanmayan aracı durdurup tutanak tuttu. Karlıbel, Nevzat Rıdvan, Mustafa Güler adlı PKK’lıların 14 Haziran 1980’de başkomiser Osman Tekin, 16 Aralık 1979’da polis Hilmi Kaya’nın şehit edilmesi olayına karıştıkları iddiasıyla arandıklarını ileri sürdü.

(Vakit)Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri